Stipendium

Studium ve Velké Británii? A proč ne?

Pro někoho ztělesňují vysoké školství v Británii jen věhlasné univerzity Cambridge a Oxford, jiný považuje studium v této ostrovní zemi za takřka nereálné a cizím studenům nepřístupné. Ale pak je tu ještě jedna skupina studentů – ti se nenechali odradit a nyní si ze svého studia ve Velké Británii odnášejí nejen bohaté zkušenosti a zážitky, ale i zajímavou položku do svého životopisu… (Pozn.: Článek byl aktualizován 9. 11. 2013. (lč))

číst více

Získejte praxi na pracovní stáži!

Jste student nebo čerstvý absolvent a nechce se vám čekat, až si vás najde pracovní štěstí? Běžte mu naproti! Četné zkušenosti, které mnozí zaměstnavatelé jistě ocení, vám může nabídnout třeba pracovní stáž, ať už ji podstoupíte u nás, nebo v zahraničí.

Doktorské programy a obory

Po úspěšném absolvování magisterského studia mají studenti možnost dále pokračovat ve studiu doktorského cyklu. Co vše takové studium obnáší, jak probíhá a co je jeho výstupem se dozvíte v následujícím přehledu.

číst více

Fulbrightovo stipendium – cesta k vědě poamericku

Studenti mají již v prvních ročnících vysoké školy štědrou nabídku stipendijních programů pro studium v zahraničí. Po získání titulu se jim však otevírají také další dveře do ciziny. Jednou z cest, jak se dostat ke studiu nebo vědecké práci v USA, je Fulbrightův stipendijní program.

číst více

Studium v zahraničí nejen přes Erasmus

Studium v cizině je zejména v posledních letech velmi oblíbeným prostředkem k tomu, jak ze studentského života vydobýt co nejvíce z toho, co tato životní etapa nabízí. Málokdo však ví, že nabídek a možností, jak se dostat na studium do zahraničí, je mnohem víc, než jen ty, jež vám nabízí škola, kterou právě studujete.