Hledání zaměstnání

Co dělat, když přijdete o práci

Kvůli pandemii koronaviru je situace na trhu práce nejistá. Někteří už o práci přišli, jiné to může potkat, jakmile skončí státní podpora zaměstnavatelů. Problémy se zaměstnáním se mohou týkat i studentů. Pokud jste kvůli pandemii přišli o výdělek a hledáte zaměstnání, připravili jsme pro vás několik rad, jak se s celou situací vypořádat. Nejdůležitější je naučit …

číst více

Prezentujte se online a založte si portfolio

Proces hledání práce se čím dál častěji přesouvá on-line. Proto je dobré mít třeba kromě životopisu na LinkedIn na internetu také místo, kde budete prezentovat konkrétní produkty své práce, ať už to jsou fotografie, videa, nebo třeba výzkumy. Při hledání práce vám pak on-line portfolio přijde vhod. Mimo to si vás váš budoucí zaměstnavatel může …

číst více

Vysokoškolský diplom jako vstupenka na trh práce. Největší šanci na uplatnění mají technici

Pokud se rozhodnete zvolit si studijní obor podle uplatnění na trhu práce, nemůžete v současnosti prakticky šlápnout vedle. Poptávka zaměstnavatelů po zaměstnancích značně převyšuje nabídku, a i když se shánějí častěji po technických pracovnících, ani humanitní obory s pěti procentní nezaměstnaností na tom nejsou zas tak špatně. Ze statistiky, kterou minulý měsíc vydalo Ministerstvo školství, vyplynulo, možná …

číst více

Hledáte brigádu? Nová aplikace vám usnadní práci

Jestli milujete sociální sítě a zároveň sháníte přivýdělek při škole, tak není nic jednoduššího než na Twitteru sledovat @BrigadyJobscz. Nová aplikace od Jobs.cz vám ušetří čas a námahu. Už nemusíte trávit dlouhé hodiny prohlížením inzertních portálů. Na jednom místě najdete neustále aktualizovanou nabídku brigád vhodných pro studenty.

číst více

Hledáte práci? Zkuste veletrh pracovních příležitostí

Už vás nebaví každý den kontrolovat nabídky práce na internetu a rozesílat životopisy, když na vaše e-maily stejně většinou ani nedostanete odpověď? Zkuste aktivnější způsoby hledání uplatenění. Jedním z nich jsou veletrhy pracovních příležitostí.

číst více

Jak napsat motivační dopis

Napsat poutavý motivační dopis je umění. A zároveň nezbytná nutnost při hledání zaměstnání či pracovní stáže, ale i třeba výběrovém řízení na zahraniční pobyt jako Erasmus. Jak na něj?

číst více

Počet nezaměstnaných absolventů stoupá

Ještě nedávno platilo, že absolventi vysokých škol mají uplatnění na trhu práce jisté. Dnes je akademický titul při hledání zaměstnání výhodou, nicméně jistotu, že najdete práci v oboru odpovídající vaší kvalifikaci, nemáte. Obecná míra nezaměstnanosti v ČR se zvyšuje a s ní i počet nezaměstnaných vysokoškolských absolventů. Jejich počet totiž roste rychleji, než počet odpovídajících pracovních míst. Národní ústav odborného …

číst více

Povánoční brigáda – lyžařský instruktor. Jak se jím stát?

Milujete zimu, sníh, hory a chcete si vydělat? Není lepší náplast na peněženku po Vánocích než práce lyžařského instruktora. Ale cesta k této atraktivní práci není jednoduchá.

číst více

Táta právník, syn právník: Podle čeho vybíráme školu?

Národní ústav pro vzdělávání se pokusil zjistit, jak žáci základních a středních škol vybírají svou další vzdělávací nebo pracovní kariéru. Ukazuje se, že největší vliv na tuto volbu má rodina. Studenti také chtějí, aby je škola bavila, aby ji zvládli a aby našli profesní uplatnění. (Pozn.: Článek byl 11. 12. 2013 aktualizován. (lč))

číst více

Brigáda na poslední chvíli

Prázdniny jsou téměř v polovině, alespoň pro středoškoláky. Je možné si i teď sehnat prázdninovou brigádu a do začátku školního roku si něco přivydělat? Pokud budete ochotní se přizpůsobit podmínkám, možnosti přivýdělku zde stále jsou. (pozn.: článek byl aktualizován 22. 6. 2014 (lč))

číst více