Hledání zaměstnání

Jak napsat motivační dopis

Napsat poutavý motivační dopis je umění. A zároveň nezbytná nutnost při hledání zaměstnání či pracovní stáže, ale i třeba výběrovém řízení na zahraniční pobyt jako Erasmus. Jak na něj?

číst více

Počet nezaměstnaných absolventů stoupá

Ještě nedávno platilo, že absolventi vysokých škol mají uplatnění na trhu práce jisté. Dnes je akademický titul při hledání zaměstnání výhodou, nicméně jistotu, že najdete práci v oboru odpovídající vaší kvalifikaci, nemáte. Obecná míra nezaměstnanosti v ČR se zvyšuje a s ní i počet nezaměstnaných vysokoškolských absolventů. Jejich počet totiž roste rychleji, než počet odpovídajících pracovních míst. Národní ústav odborného …

číst více

Povánoční brigáda – lyžařský instruktor. Jak se jím stát?

Milujete zimu, sníh, hory a chcete si vydělat? Není lepší náplast na peněženku po Vánocích než práce lyžařského instruktora. Ale cesta k této atraktivní práci není jednoduchá.

číst více

Táta právník, syn právník: Podle čeho vybíráme školu?

Národní ústav pro vzdělávání se pokusil zjistit, jak žáci základních a středních škol vybírají svou další vzdělávací nebo pracovní kariéru. Ukazuje se, že největší vliv na tuto volbu má rodina. Studenti také chtějí, aby je škola bavila, aby ji zvládli a aby našli profesní uplatnění. (Pozn.: Článek byl 11. 12. 2013 aktualizován. (lč))

číst více

Brigáda na poslední chvíli

Prázdniny jsou téměř v polovině, alespoň pro středoškoláky. Je možné si i teď sehnat prázdninovou brigádu a do začátku školního roku si něco přivydělat? Pokud budete ochotní se přizpůsobit podmínkám, možnosti přivýdělku zde stále jsou. (pozn.: článek byl aktualizován 22. 6. 2014 (lč))

číst více

Kariérové poradenství může pomoci i dospělým

Každý se jednou může dostat do situace, kdy zjistí, že by rád vylepšil své postavení nebo že směr, kterým se po studiích vydal, není zkrátka ten správný. Pak se tedy může obrátit na úřad práce, prohledávat inzeráty s pracovními nabídkami, porozhlédnout se po rekvalifikačních kurzech či popřemýšlet o dalším studiu… a nebo využít služeb kariérového poradenství. (Pozn.: Článek byl 11. 12. 2013 aktualizován. (lč))

číst více

Careers Days se konají až v březnu, ale vstupenky můžete mít už teď. A zadarmo!

Končíte školu? Hledáte přivýdělek během studia? Anebo prostě jen chcete vědět, jaká je aktuální situace na trhu práce? Pak určitě nic nezkazíte tím, když se vedle již běžné virtuální prohlídky pracovních nabídek zajdete osobně podívat na některý z veletrhů zaměřených na zaměstnanost a pracovní poradenství. Jedním z takových je i celorepublikový veletrh práce Career Days, jehož nejbližší termín …

číst více

Vánoční a zimní brigády

Kdo by nechtěl udělat radost svým blízkým pěkným vánočním dárkem nebo si užít Silvestra na horách. Konec roku se nese ve zvýšených výdajích. Poradíme vám, kde hledat brigády, abyste se nedostali do červených čísel.

číst více

Do práce bez vysoké školy: sebevražda?

Po maturitě se jim nepovedlo dostat se na vysněný obor, nebavila je škola, nebo se prostě rozhodli ve studiu dál nepokračovat. Rozhodli se hledat si zaměstnání. Jak se jim to daří bez vysokoškolského vzdělání? Co nakonec určuje úspěšnost uchazečů o dobrou práci?

číst více

“České školy neumí pracovat s talenty”, zní závěr konference

Konference na téma Talent v České republice aneb Strategie udržitelnosti, společenská odpovědnost firem a vzdělávání se konala v polovině června 2011 v rámci platformy Byznys pro společnost a ve spolupráci s místopředsedou Senátu ČR Petrem Pithartem. Partnery akce byly Skupina ČEZ, Tesco SW a Agentura PubliCon. Na konferenci se sešli zástupci velkých firem i školských institucí a pokoušeli se hledat odpovědi …

číst více