Hledání zaměstnání

Nechci jít na VŠ, jaké mám možnosti?

Možná vás unavovala školní rutina, ale pamatujte, pracovat budete dalších několik desítek let. Jste na to připraveni? Nicméně postavit se na vlastní nohy, omezit závislost na rodičích je lákavá představa. Proto tu pro vás máme několik postřehů do startu nové životní etapy. (pozn.: článek byl 23. 2. 2014 aktualizován (lč))

číst více

Career days 2011: chyťte svou kariéru!

Již 19. rokem se letos koná setkání manažerů českých i zahraničních společností se všemi studenty a absolventy vysokých škol. Cílem akce, která nese název Career days, je pomoci studentům v jejich dalším profesním vývoji. Těšit se tak můžete na profesionální tréninky zaměřené na osobní rozvoj, pohovory nanečisto, firemní prezentace či panelové diskuze. Organizátorem akce je společnost AIESEC. Návštěvníci …

číst více

Možnosti uplatnění absolventů na trhu práce

Rozhodujete se o svém budoucím povolání? Hledáte zaměstnání? Chystáte se na pracovní pohovor? Informujeme vás o tom, které profese jsou v současnosti vyhledávány a nejlépe finančně ohodnoceny. Mimoto se dozvíte, co považují zaměstnavatelé při výběru uchazečů za podstatné a které kompetence budou na vzestupu v nadcházejících letech. Pozn. Článek byl 6. 11. 2011 aktualizován (kav).