Den otevřených dveří na Fakultě stavební VUT

B r n o – Fakulta stavební Vysokého učení technického v Brně pořádá v sobotu 17. 1. 2004 od 9:00 hod. den otevřených dveří v areálu fakulty, Veveří 331/95, Brno.

Týden neklidu v Olomouci

Univerzita Palackého v Olomouci je známá mnoha protestními akcemi. Těmi jejich účastníci chtěli upozornit na neutěšenou finanční situaci vysokých škol. Poslední z těchto akcí bylo symbolické zpopelnění a pohřbení vysokých škol, které proběhlo na začátku prosince v Olomouci a Praze. Olomoučtí ale nezahálí a chystají další protestní akci.

číst více

Vysokoškoláci obstarali pro knihovnu nové tituly

Studenti a ostatní návštěvníci Městské knihovny v Brumově můžou již několik dní využívat souboru příruček liberální ekonomie, který místní knihovna dostala jako dar od jedenácti místních podnikatelů a firem.

číst více

Právnická fakulta v Olomouci možná nebude moci přijímat nové studenty

V březnu tohoto roku jsme vás informovali o špatné situaci, ve které se tehdy nacházela Právnická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci. Tehdy jí hrozilo omezení akreditace a existovalo reálné nebezpečí, že nebude moci přijímat do prvního ročníku nové studenty.

číst více

V Praze oceňovali mladé talenty vědy

Již pošesté odměňoval Nadační fond Jaroslava Heyrovského nejúspěšnější středoškolské badatele. Ve čtvrtek 18. 12. přebralo z rukou předsedy Akademie věd ČR Rudolfa Kučery ceny dvanáct středoškoláků, kteří v přírodovědných i humanitních oborech nejlépe reprezentovali své školy na vědeckých olympiádách a soutěžích Středoškolské odborné činnosti…

Letem světem Vánoce

To, že v Česku chodí na Vánoce dětem rozdávat dárky Ježíšek 24. prosince a hezky pod stromeček, ví doslova každé malé dítě. Je jasné, že jen málo z nás ví, jak vánoce slaví například v Brazílii, a to se dá lehce pochopit. Ale víme mi vůbec, jak se slaví Vánoce třeba u našich sousedů?

Protesty francouzských studentů

Francouzští studenti se bouří proti reformě vysokého školství, kterou se chystá dotáhnout do konce současný ministr školství Luc Ferry. Jde o harmonizaci studijních plánů a diplomů s evropskými zvyklostmi a také posílení vyšší nezávislosti jednotlivých univerzit na centrální administrativě.

číst více

Blíží se uzávěrka přihlášek do soutěžě o nejlepší školní web

Ještě tento měsíc, resp. do 31. prosince 2003, můžete přihlašovat školní weby a webové stránky do soutěže společnosti AutoCont On Line. Mohou se zúčastnit všechny české školy, od mateřských až po střední.

číst více

UK slavnostně udělí studentům Bolzanovu cenu

Již 10. ročník soutěže Bolzanova cena proběhl na Univerzitě Karlově v Praze. Studenti zde dostávají ocenění za odborné a vědecké práce v rámci bakalářského, magisterského a doktorského studia.

číst více

Učitel – rizikové povolání?

Včera dopoledne napadl student druhého ročníku politologie královohradecké univerzity Martin Jelínek třiapadesátiletého pedagoga Jana Laška. K incidentu došlo přímo v jeho pracovně v budově Pedagogické fakulty v Hradecké ulici.