Protesty francouzských studentů

Francouzští studenti se bouří proti reformě vysokého školství, kterou se chystá dotáhnout do konce současný ministr školství Luc Ferry. Jde o harmonizaci studijních plánů a diplomů s evropskými zvyklostmi a také posílení vyšší nezávislosti jednotlivých univerzit na centrální administrativě.

číst více

Blíží se uzávěrka přihlášek do soutěžě o nejlepší školní web

Ještě tento měsíc, resp. do 31. prosince 2003, můžete přihlašovat školní weby a webové stránky do soutěže společnosti AutoCont On Line. Mohou se zúčastnit všechny české školy, od mateřských až po střední.

číst více

UK slavnostně udělí studentům Bolzanovu cenu

Již 10. ročník soutěže Bolzanova cena proběhl na Univerzitě Karlově v Praze. Studenti zde dostávají ocenění za odborné a vědecké práce v rámci bakalářského, magisterského a doktorského studia.

číst více

Učitel – rizikové povolání?

Včera dopoledne napadl student druhého ročníku politologie královohradecké univerzity Martin Jelínek třiapadesátiletého pedagoga Jana Laška. K incidentu došlo přímo v jeho pracovně v budově Pedagogické fakulty v Hradecké ulici.

číst více

Protesty rakouských studentů umění pokračují

Poté, co studenti vídeňské Univerzity pro užitkové umění (Universität für angewandte Kunst) minulý týden zahalili čtyřicet památek v centru města, konal se v noci z neděle na pondělí nový protest.

Studenti zahalili památky

Nejenom čeští studenti se bouří proti nedostatku financí na univerzitách. Minulý týden vyšli do ulic hlavního města Rakouska studenti Univerzity užitkového umění (Universität für angewandte Kunst) a zahalili čtyřicet kulturních památek na vídeňské Ringstraße.

MASARYKOVA UNIVERZITA SE OTEVÍRÁ ZÁJEMCŮM

Ačkoliv se doba podávání přihlášek na vysoké školy zdá ještě vzdálená, není úplně namístě toto téma zasouvat na později. Ti, z vás, kteří se letos o vysokoškolský post hlásit budete, byste asi již měli vážně uvažovat, kam své přihlášky zašlete. K rozhodování vám jistě mohou napomoci dny otevřených dveří, které jednotlivé fakulty pro zájemce pořádají. Na Mikuláše, tedy 6.prosince, začne Masarykova Univerzita v Brně otevírat jedny ze svých několika dveří, a to na Přírodovědecké fakultě.

Státní rozpočet:

Způsob, jakým vláda ČSSD rozděluje státní peníze, je zjevně v rozporu s jejím volebním programem. Ten sliboval mimo jiné výraznou podporu rozvoje znalostí a lidských zdrojů. Právě oblasti vzdělání a vědy ale paradoxně vyjdou z rozpočtu jako dvě přehlížené Popelky.

4. ročník Filmového festivalu VŠE

Dnes, 3. prosince 2003, začíná 4. ročník festivalu studentských filmů pořádaný Vysokou školou ekonomickou v Praze. Program odstartuje v 19:45 ve Staré aule na Žižkově prohlídkou soutěžních filmů, po které proběhne soutěž pro diváky. Následně bude k vidění nesoutěžní snímek Posed od H.Z.D.S.Timudeje, po němž bude vyhlášen podle diváků nejlepší film 4.FF. Vstupné na celou akci je dobrovolné.

číst více

Olomoučtí studenti protestovali smutečním průvodem

Stovky vysokoškoláků dnes vyšly do ulic centra Olomouce. Studenti Univerzity Palackého chtějí smutečním pochodem vyjádřit svůj nesouhlas s…