„Masaryčka“ bude i v Telči

29. 4. 2004 | Aktuality

Masarykova univerzita v Brně už nebude jenom v Brně. Svou první mimobrněnskou pobočku zřizuje v těchto dnech v Telči na Jihlavsku. Kromě už probíhajícího bakalářského programu Dějiny umění v rámci filozofické fakulty by tu v budoucnu měly být zastoupeny i fakulty ekonomicko-správní a pedagogická, uvažuje se i o fakultě sportovních studií.

Otevírat by se měly konkrétně tyto obory: veřejná ekonomika, regionální rozvoj (oba s kapacitou asi 30 studentů), management sportovních aktivit, animátor volnočasových aktivit a památková péče (každý po 45 studentech). Na nové pobočce by tak mělo prozatím studovat asi 200 lidí, podle dalekosáhlejších plánů pak až 480 lidí. Masaryčka také uvažuje o tom, že zde otevře i programy celoživotního vzdělávání, konkrétně programy v oblastech managementu, evropských studií, pedagogiky a vzdělávání dospělých.

Sídlit by pobočka měla v budově místní střední odborné školy v horní části historického náměstí Zachariáše z Hradce, kterou jí darovalo samotné město Telč. Od nového semestru by výuku v Telči mělo zahájit i pražské České vysoké učení technické, které by mělo sídlit v sousední budově bývalé učňovské školy, kterou rovněž dostalo od města darem. ČVUT zde plánuje rozběhnout výuku programů celoživotního vzdělávání zaměřených převážně na oblast péče o kulturní dědictví.

Zdroj: www.ihned.cz