Policisté v Lodži omylem zabili studenta

10. 5. 2004 | Aktuality

V noci ze soboty na neděli se v polské Lodži odehrál incident, který skončil zastřelením studenta a zraněním několika dalších. Ukázalo se, že střelcem byl jeden z policistů, přivolaných na studentský majáles poté, co na studenty zaútočila početná skupina fotbalových fanoušků. Pachateli hrozí až pět let vězení.

Policisté chtěli výtržníky uklidnit, ale příliš pozdě si uvědomili, že místo gumových projektilů mají ve zbraních ostré náboje. V té chvíli už vyšlo celkem šest ran, nejvážnější zranění paradoxně utrpěli studenti. Není jasné, jak si školení příslušníci policie mohli splést gumové projektily s ostrými. Vedení lodžské policie každopádně přijalo zodpovědnost za neštěstí a podalo demisi a starosta Jerzy Kropiwnicki vyhlásil třídenní smutek.

zdroj: www.ceskenoviny.cz, www.novinky.cz, www.lidovky.cz