Studenti pro venkov

11. 5. 2004 | Aktuality

Ačkoli to nám Pražákům ne vždy dochází, nejen z města student pochází. A odkud tedy je, když ne z města? Inu, z vesnice. Na rozvoj venkovského prostoru, především rozvoj cestovního ruchu v obcích, byl zaměřen v pořadí již třetí pobytový seminář Studenti pro venkov, tentokrát nazvaný: „Jsme v Unii, a co teď?“ Měl jsem to štěstí a od 6. do 9. května jsem byl při tom…

Hlavní organizátor a realizátor semináře, občanské sdružení Podblanickem připravilo pro studenty z celé republiky intenzivní program zahrnující návštěvu obcí, diskuzi se zastupiteli, přednášky či oběd na statku hnutí Hare Kršna. Největší ohlas měla práce na přípravě projektu zaměřeného na zviditelnění obce Jankov, na které se kromě studentů podíleli také žáci místní základní školy.

Tři a půl dne, jejichž společným jmenovatelem byla práce s lidmi a večery trávené v orientálním stylu zrekonstruované stodole na polosamotě zvané Budhov, patří k nejmilejším zážitkům tohoto roku. Příjemné prosatředí totiž vyplňovali studenti, jejichž společným zájmem je práce na zkvalitnění života svého i spoluobčanů.

Za rok své existence je za o. s. Podblanickem působícím výhradně v regionu Posázaví vidět obrovský kus práce. Profesionalita a nasazení členů postupně překonává komunikační i finanční bariéry a vede občany Vlašimi a okolí k aktivní práci na zlepšování kvality života na venkově.

Studenty pro venkov mohu všem, kdo se chce něčemu přiučit, jenom doporučit.

www.podblanickem.net