V Grazu vás naučí vařit vědecky

Letní školy, to není jen sbírka exkluzivně vyhlížejících kurzů z oblastí jako krizový management, business english nebo aktuální problémy Evropské unie. Univerzita Karla Franze v rakouském Grazu přišla letos se zajímavou novinkou – vědecky nahlédnout pod pokličku vaření.

Rakušané chtějí mluvit česky

Anglicky dnes umí každý. S rozšiřující se EU ale Evropané pomalu přichází na chuť slovanským jazykům. Zejména v sousedním Rakousku zažívají instituty slavistiky nečekaný zájem o své předměty.

Absolvent 22

Ve čtvrtek 22. dubna se od 9:30 do 17:00 v Celetné ulici v Praze 1 uskuteční akce Univerzity Karlovy, která má pomoci jejím absolventům při shánění zaměstnání.

Vysokoškoláků přibývá

Počet studentů na vysokých školách se letos opět zvýšil. Oproti loňským 231 tisícům jich letos na univerzitách studuje až 247 tisíc, z toho asi 61 tisíc v prvních ročnících. Vyplynulo to z údajů, které přinesl Ústav pro informace ve vzdělávání.

Češi na stupních vítězů:

I letošní ročník soutěže Euromanager je pro Českou republiku medailový. Tým absolventů z katedry ekonomiky, manažerství a humanitních věd elektrotechnické fakulty ČVUT obsadil třetí místo.

Výročí Univerzity Karlovy

Univerzita Karlova si dnes připomněla 656. výročí svého vzniku. Při této příležitosti promluvil na shromáždění v pražském Karolinu její rektor Ivan Wilhelm o reformě čekého školství.

Pán prstenů 4:

Nejenom čeští studenti nesouhlasí s přerozdělováním peněz ve školním resortu. Minulý pátek vyšli do ulic také vídenští studenti a protestovali proti prosazení akčního plánu, kterého autorem je rektor Vídeňské univerzity Georg Winckler.

číst více

První celostátní konference na téma šikana

V aule Pedagogické fakulty olomoucké univerzity se v uterý 30. 3. konala vůbec první konference řešící problém šikany na českých školách. Akci uspořádaly: katedra pedagogiky s celoškolskou působností PeDF UP, pobočka pedagogické společnosti v Olomouci a celostátní sdružení Společenství proti šikaně.

číst více

Veřejná debata na téma Vysoké školy – chceme být zemí hlupáků?

Ve čtvrtek 1. 4. 2004 proběhla v kině Perštýn v Praze 1 veřejná debata na téma: Vysoké školy – chceme být zemí hlupáků? Debatu pořádaly společně sdružení Agora CE a Lidové noviny. Mezi pozvanými hosty byli…

Žákovské jízdné od září 2004 na scéně

Vyplácení příspěvků na dopravu nahradí od září žákovské jízdné. Platit bude jak na železnici, tak v linkové autobusové dopravě.