Na strojní fakultě ČVUT v Praze má letos šanci téměř každý

2. 2. 2005 | Aktuality

Podmínkou je maturita, a také skutečnost, že uchazeč nebyl dvakrát po sobě studentem školy bez úspěšného zakončení studia.

Strojní fakulta ČVUT v Praze má letos v plánu přijmout každého, kdo splní podmínky přijímacího řízení. Jednou z nich je střední vzdělání s maturitou a také to, že uchazeč nebyl dvakrát po sobě studentem školy bez řádného ukončení studia. Samotná náročnost studia se ale podle vedoucího studijního oddělení strojní fakulty Jiřího Doubravy snižovat nebude. Přihlášku je možné poslat do 29. dubna 2005.

Technicky zaměřené školy, které se potýkají se stále menším počtem zájemců o nabízená studia, se takto snaží přilákat větší množství případných studentů. Ti však po lehkém přijetí na školu nemusí požadované vyšší nároky na studia zvládnout a mohou tak skončit již v prvním ročníku.

Zdroj: www.ihned.cz