Výhody pro uchazeče o studium na lékařských fakultách

19. 1. 2005 | Aktuality

Pokud máte výborné vysvědčení a splňujete několik dalších podmínek, které požadují vysoké školy, můžete být těmi šťastnými, kteří letos nebudou muset tvrdě bojovat u přijímacího řízení.

Stejně jako tomu bylo v loňském roce, i letos budou některé vysoké školy přijímat nové studenty bez vykonání přijímacího řízení. Loni byl v tomto ohledu největší zájem o lékařské fakulty.

1.lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Praze chce letos přijmout bez přijímaček až 230 studentů na obor všeobecné lékařství a dalších 23 na obor stomatologie. Zájemci o tuto výhodu však musí být letošními maturanty. Jejich průměrný prospěch ze střední školy nesmí být horší než 1,2. Další podmínkou je, že uchazeč ve svých posledních dvou letech studia střední školy absolvovat fyziku, chemii a biologii a ani z jednoho z uvedených předmětů neměl na vysvědčení horší známku než dvojku. ( více na www.cuni.cz )

Podobné podmínky vytyčila i Lékařská fakulta Masarykovy univerzity v Brně. Zde ovšem uchazeč o studium nesmí mít průměrný prospěch horší něž 1,1. (více na www.muni.cz )

Pokud ovšem patříte mezi ty, kteří se hlásí na filozofické fakulty, sociálně zaměřené fakulty nebo na ČVUT, s výhodami ohledně prominutí přijímacího řízení nepočítejte.

ZDROJ: MF DNES