Studium managementu a hotelnictví lázeňských služeb v Karlových Varech

V Karlových Varech bude v akademickém roce otevřena pobočka Soukromé Vysoké školy hotelové v Praze. Do prvního ročníku bakalářského studia hotelnictví a managementu lázeňských služeb bude přijato padesát studentů.

číst více

Masarykova univerzita má nového rektora

Přesně týden trvala nejistota a kuloární debata o novém rektorovi brněnské Masarykovy univerzity. Poté, co v hlasování Akademického senátu minulý týden nebylo dosaženo kvórum 24 hlasů nutné ke zvolení rektora, se v pondělí konalo třetí kolo rektorských voleb. Vítězem se s počtem hlasů 27 stal nynější děkan Fakulty sociálních studií prof. PhDr. Petr Fiala. PhD.

číst více

Gymnazistka dostala stipendium za vítězství v soutěži

University of New York in Prague udělila stipendium ke čtyřletému bakalářskému studiu Romaně Jelínkové z Gymnázia Jana Nerudy v Praze 1.

MMM na Letné i v Jesu

Na sobotu 1. máje přichystalo Občanské Sdružení za Legální Konopí (OSLÍK) demonstrativní festival na podporu legislativního rozdělení drog podle míry zdravotního a sociálního rizika. MMM proběhne současně ve stovkách měst po celém světe, mimo Prahu např. v Bratislavě, Berlíně nebo Tokiju.

Volba rektora MU:

V průběhu pondělní volby nového rektora brněnské Masarykovy univerzity (MU) byly jak v prvním, tak i v druhém hlasovacím kole odevzdány dva neplatné hlasy. Šlo o hlasy zástupců studentské komory Akademického senátu (AS) Jiřího Nantla z Fakulty sociálních studií a Erika Cahy z Přírodovědecké fakulty. Na otázky týkající se zániku senátorských mandátů stejně jako volební atmosféry vládnoucí v akademické obci MU odpovídal místopředseda Rady vysokých škol Mgr. Jiří Nantl.

číst více

Nové vysoké školy se stávají realitou

Vysoká škola logistiky, která bude sídlit v Přerově, získala souhlas Ministerstva školství ke své činnosti. Splnila tak poslední podmínku potřebnou k zahájení výuky, která by měla začít už

číst více

Volba rektora MU neúspěšná:

Akademickému senátu Masarykovy univerzity se při pondělní volbě nového rektora nepodařilo zvolit ani jednoho z kandidátů. Poté, co se Mgr. Václav Linkov vzdal své kandidatury, se o post hlavy univerzity ucházejí pouze profesoři Fiala a Wechsler. Jméno vítěze by mohlo být známé již příští pondělí, kdy proběhne třetí kolo hlasování senátu MU.

Nová vysoká škola v Brně

Od nového školního roku už mohou zájemci o vysokoškolské vzdělání studovat i na brněnské Newton College. Jde o soukromou vysokou školu se zaměřením na vzdělávání manažerů a pracovníků veřejné správy.

číst více

V Grazu vás naučí vařit vědecky

Letní školy, to není jen sbírka exkluzivně vyhlížejících kurzů z oblastí jako krizový management, business english nebo aktuální problémy Evropské unie. Univerzita Karla Franze v rakouském Grazu přišla letos se zajímavou novinkou – vědecky nahlédnout pod pokličku vaření.

Rakušané chtějí mluvit česky

Anglicky dnes umí každý. S rozšiřující se EU ale Evropané pomalu přichází na chuť slovanským jazykům. Zejména v sousedním Rakousku zažívají instituty slavistiky nečekaný zájem o své předměty.