V Brně se bude konat festival divadelních škol

23. 2. 2005 | Aktuality

Počátkem dubna proběhne v Brně již patnáctý mezinárodní festival divadelních škol Setkání/Encounter.

Festival se stal během čtrnácti let své existence jednou z největších akcí svého druhu v Evropě a jejím cílem je poskytnout studentům a učitelům ze světových uměleckých škol možnost setkávat se, vyměňovat si vzájemně zkušenosti a výsledky své práce a diskutovat o budoucnosti uměleckého školství.

V roce 1991 se na festivalu sešly divadelní školy z Brna, Prahy a Bratislavy, v minulém roce se zúčastnilo už čtrnáct souborů z celého světa.

Na letošní ročník přijedou studenti divadelních škol v Krakově, Budapešti, Moskvě, Essenu, Vídni aj., festival proběhne ve dnech od 5. do 9. dubna a návštěvníci zhlédnou představení v Divadle Husa na provázku, ve Studiu Marta, Divadle Bolka Polívky, HaDivadle a divadle Polárka. Nebudou chybět ani doprovodné akce jako ukázky tvorby studentů na půdě školy, diskuse s tvůrci zhlédnutých inscenací či slavnostní setkání s primátorem města Brna.

Více informací na http://encounter.jamu.cz