V Brně zasedalo Předsednictvo České konference rektorů

Výsledkem zasedání je stanovisko Předsednictva České konference rektorů k Programovému prohlášení vlády ČR. V něm se mj. dočteme, že rektoři berou na vědomí vládní záměr zvýšit financování vysokých škol o 10 % oproti minulému roku

číst více

Sociální demokracie chce více peněz pro pedagogy

Od pátku se hovoří o zvýšení platů pro učitele, které navrhl na jednání sociální demokracie premiér Stanislav Gross. Kde na to chce vzít peníze, zůstává však nadále nejasné. Zvýšení platů učitelům o dva tisíce korun, jak Gross navrhuje, by totiž znamenalo

číst více

Další filmová studia, tentokrát v Písku

Budoucí filmaři mohou od září studovat také na nové Filmové akademii v Písku, která otvírá obory režie, produkce, kamera a animovaná tvorba a navazuje tak na program Vyšší odborné školy filmové.

Nový školní rok je tu

Tak nám začal nový školní rok. Úplní prvňáčci, tedy ti, kteří šli do první třídy poprvé (je jich opět o něco méně), mají za sebou první tři dny.

číst více

Prázdné lavice v prvních třídách základních škol?

Letos přibude do škol nejméně prvňáčků za posledních devět let. Celkem začne do prvních ročníků základních škol chodit jen 90 200 dětí, přitom v roce 1995 to bylo 127 700 malých školáků.

číst více

Studenti odkládají podání přihlášek na poslední chvíli

Jenom devět přihlášek obdržela na začátku srpna soukromá Vysoká škola logistiky v Přerově, která hodlá 1. října zahájit výuku. Přijímací zkoušky přitom plánuje…

číst více

Peníze na studium jazyků pro učitele půjdou z krajského rozpočtu

Moravskoslezský kraj poskytne příspěvek na studium angličtiny či němčiny učitelům základních a středních škol.

Tak trochu jiná maturita

Poslanci schválili nový školský zákon, který v sobě zahrnuje i proměnu maturity. Ta bude mít dvě části a na gymnáziích přibude k povinným maturitním předmětům matematika.

Prázdniny

Dneškem definitivně skončil školní rok 2003/4 a začaly již dlouho a někdy prosebně očekávané prázdniny! Jelikož i náš tým je složený ze studentů, i my se poroučíme a odcházíme k vodě, na brigády, do dalekých krajů či k blízkým bazénům!

číst více

V Budějovicích do dvou let další vysoká škola

Nová vysoká škola technického zaměření by měla během dvou let vzniknout v Českých Budějovicích. Jihočeské krajské město se tak snaží zastavit odliv studentů na univerzity v Praze, Brně nebo Plzni.