Nová fakulta ve Zlíně

15. 5. 2005 | Aktuality

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně se od příštího roku rozšíří. Návrh na Fakultu aplikované informatiky už schválil akademický senát a zbývá pouze souhlas akreditační komise MŠMT.

Aplikovaná informatika bude v pořadí čtvrtou fakultou zlínské univerzity – vedle fakulty technologické, managementu a ekonomiky a multimediálních komunikací.

Základem nově zřizované fakulty budou ústavy, které zatím patří k Fakultě technologické: Ústav matematiky, řízení procesů, automatizace a řídicí techniky, aplikované informatiky a elektrotechniky. Nově bude založen ještě Ústav systémové analýzy a řízení projektů. Fakulta bude sídlit v nedávno vybudovaném vysokoškolském areálu na Jižních Svazích a zahájit provoz by měla 1. 1. 2006.

Informatiku ve Zlíně studuje zatím asi 1000 studentů – ve studijních programech Inženýrská informatika a Automatizace a řídicí technika. A vzhledem k tomu že znalost informatiky je nezbytná pro více oborů univerzity, předpokládá se v budoucnu rozvinutí spolupráce mezi všemi fakultami.

Zdroj: www.utb.cz