Moravská vysoká škola

1. 5. 2005 | Aktuality

Již v říjnu tohoto roku by měla svoji činnost zahájit soukromá vysoká školy ekonomického směru v Olomouci. Na Moravskou vysokou školu – jak zní její plný název – se budou moci hlásit především zájemci o studium ekonomiky a managementu. V případě všeobecných předmětů a výuky jazyků pak má nový ústav přislíbenou spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci. Budoucí studenti by také měli počítat s částkou 15 tisíc korun za semestr.

Otevře-li však nová škola v říjnu brány novým studentům, závisí v současné době ještě na tom, jestli celý projekt v červnu schválí akreditační komise ministerstva školství. V případě kladného vyřízení by pak přes prázdniny měly proběhnout potřebné přípravy, přičemž na září je plánováno vypsání přijímacích zkoušek.

Pro znalce místních poměrů už jen zbývá dodat, že škola bude v začátcích sídlit v regionálním centru Olomouc v blízkosti hlavního nádraží. Později by se měla přesunout do nedalekého areálu bývalých kasáren.

Zdroj: iHNed.cz