Přihlášky na filmové obory můžete zasílat do 31.května

19. 5. 2005 | Aktuality

Pokud se zajímáte o film, nedostali jste se na vysokoškolská filmová studia, nebo byste jednoduše chtěli něco „filmového“ vyzkoušet, právě vám nabízí Filmová škola Zlín vyšší odborné studium.

Přihlášku ke studiu může zaslat každý, kdo zakončil studium střední školy maturitou. Nejpozději však přihlášku odešlete 31.května 2005. Přijímací řízení pak očekávejte v druhé polovině června, a to na všechny tři nabízené obory: Výtvarné zpracování animovaného filmu, Obraz a zvuk ve filmové, televizní a rozhlasové tvorbě a Organizace filmové, televizní a rozhlasové tvorby. Forma studia je denní a obory budou ukončeny absolutoriem.

Přijímačky na školu se budou skládat z písemného testu, který bude zjišťovat všeobecné kulturní a filmové znalosti uchazeče, dále z testu z anglického jazyka, a poté budou následovat pohovory s přijímací komisí. Ti uchazeči, kteří si vyberou výtvarný obor, budou absolvovat také talentové zkoušky. ( požadavky na výtvarné práce najdete na www.filmovaskola.cz ) Zájemci o studium organizačního oboru by měli předložit soubor černobílých fotografií, popřípadě svůj vlastní videoprogram. ( více na www.filmovaskola.cz ) Tytéž požadavky musí splnit zájemci o technický obor.