Více praxe a specializace během studia. UJEP otevírá programy zaměřené na IT

19. 7. 2021 | Pro uchazeče na VŠ

Aplikovaná informatika UJEPPřírodovědecká fakulta Univerzity Jana Evangelisty Purkyně otevře v zimním semestru nové studijní programy. V bakalářském a navazujícím magisterském programu Aplikovaná informatika studentům nabídne bohaté praktické zkušenosti, propojí je s odborníky z oboru a umožní jim si během studia vybrat specializaci. UJEP také otevře dva nové programy zaměřené na vzdělávání v oblasti IT. Všechny studijní programy jsou uskutečňovány jak v prezenční, tak kombinované formě studia.

„S výukou aplikované informatiky má PřF UJEP již dlouholeté zkušenosti, nový studijní program však přináší několik zásadních inovací. Našim cílem je připravovat kvalitní odborníky v oblasti informačních technologií se širokým uplatněním v praxi, proto jsme zvolili profesní zaměření studijního programu,“ popisuje nový program Aplikovaná informatika fakulta.

V rámci profesního zaměření se studenti programu budou moct seznámit s databázovými systémy, informační a počítačovou bezpečností či programováním. Absolventi pak mohou nalézt uplatnění v mnoha různých IT profesích v oblasti software i hardware.

Absolventi bakalářského programu mohou po dokončení studia pokračovat na PřF UJEP ve stejnojmenném navazujícím magisterském studiu. „To je zaměřeno na přípravu datových inženýrů, specialistů v oblasti analýzy dat a souvisejících technologií pro jejich získávání, zpracování,“ uvádí fakulta. Studenti budou mít při výuce to nejmodernější zázemí. To jim poskytne nově otevřené Centrum přírodovědných a technických oborů. Přihlášky mohou zájemci posílat až do 2. září 2021.

Mimo programu Aplikovaná informatika, budou na PřF UJEP od září otevírat také dva programy zaměřené na vzdělávání v oblasti IT: Bakalářský program Informatika pro vzdělávání a magisterský program Učitelství informatiky pro střední školy.

„Kvalifikovaných učitelů informatiky je nejen v Ústeckém kraji značný nedostatek, a tak absolventi mohou významně přispět ke zkvalitnění výuky informatiky na základních a středních školách,“ vysvětluje fakulta. Oba programy jsou dvouoborové. Uzávěrka přihlášek do těchto programů je 26. srpna.

Zdroj: UJEP

 

Další články k tématu

Už rok v nové budově aneb CPTO je splněný sen

Už rok v nové budově aneb CPTO je splněný sen

Nejsložitější a nejdražší stavba v kampusu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně. Takové je Centrum přírodovědných a technických oborů (CPTO). Od kolaudace uplynul už rok, kvůli pandemii koronaviru a s ní spojeným uzavřením škol si studenti až donedávna nové prostory nemohli naplno vyzkoušet. Nyní jsou stejně jako akademici UJEP z nové budovy nadšení.  „Nová budova CPTO je pro přírodovědeckou fakultu …

Fakulta strojního inženýrství UJEP otevírá nový bakalářský program – Řízení jakosti

Fakulta strojního inženýrství UJEP otevírá nový bakalářský program – Řízení jakosti

Fakulta strojního inženýrství Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem otevírá v akademickém roce 2021/2022 nový profesně zaměřený bakalářský studijní program – Řízení jakosti. O čem program je? Co na Vás čeká a na co se můžete těšit? Vyzpovídali jsme Ing. Elenu Střihavkovou, Ph.D. – odbornou garantku tohoto nového studijního programu. Dobrý den paní …