V kampusu UJEP vzniknou nové výukové prostory. Smlouvu o stavbě podepsal rektor on-line

20. 4. 2020 | Aktuality

UJEP_CEMMTECHNa Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně se do on-line světa přesunula nejenom výuka. Rektor školy Martin Balej v pondělí elektronicky podepsal smlouvu o zahájení stavby nových výukových prostor Fakulty strojního inženýrství. Díky tomu se studenti fakulty budou moci definitivně přesunout do kampusu UJEP.

Smlouvu o dílo podepsala univerzita se zhotovitelem a vítězem výběrového řízení sdružením S-VWIS. „Částka, za kterou bude stavba realizována, činí v zaokrouhlení 262 milionů korun, její výstavba by měla být ukončena do dvou let po předání staveniště. Přístrojové vybavení tvoří navíc dalších 22,9 milionů korun,“ uvádí rektor.

V budově s názvem CEMMTECH – přistavené ke stávající budově v kampusu – vznikne prostor s novými učebnami, specializovanými laboratořemi i konzultačními místnostmi. Prostory budou sloužit studentům stávajících studijních oborů a vznikne zde i zázemí pro studenty a akademické pracovníky nově vznikajících studijních programů.

„Jedná se o další rozsáhlou investiční akci směřující k centralizaci aktivit univerzity a dokončování rozvoje Kampusu UJEP. Budova CEMMTECH je jednou ze tří staveb, které budou realizovány z projektu RE:START zaměřeného na hospodářskou restrukturalizaci Ústeckého, Moravskoslezského a Karlovarského kraje,“ uzavírá Balej.

Další články k tématu

Bádejte a objevujte …

Bádejte a objevujte …

… na místě, kde toho můžete hodně ovlivnit! Na nejstarší fakultě životního prostředí v ČR. Na Fakultě životního prostředí Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Chystáte se na vysokou školu v akademickém roce 2020/2021? FŽP UJEP vás přivítá s novou energií a dvěma inovovanými, čerstvě akreditovanými bakalářskými studijními programy. Oba programy – Ochrana životního prostředí a Aplikovaná geoinformatika …

číst více
UJEP se poprvé zúčastní primátorek. O titul zabojuje osm veslařek

UJEP se poprvé zúčastní primátorek. O titul zabojuje osm veslařek

Už v pátek 18. září propuknou na v Praze Vltavě závody osmiveslic. Utkají se mezi sebou veslaři s hendikepem, mladší žactvo a tradičně také univerzitní týmy v rámci závodu Univerzitní osmy. Letos poprvé se legendárních primátorek zúčastní i ženský tým z Univerzity Jan Evangelisty Purkyně. A motivace je velká: vítěz závodu totiž získá titul Akademický mistr České republiky na …

číst více