TUL chystá školku a obor učitelství pro mateřské školy

19. 11. 2013 | Aktuality

Technická univerzita v Liberci se rozhodla pomoc mladým rodinám. Na akademické půdě vznikne univerzitní školka, která pojme 48 předškoláků. Na rozdíl od řady jiných zařízení bude mateřinka dostupná nejen pro děti zaměstnanců, ale i pro děti studentů. Mateřská školka najde domov v nově zrekonstruované budově E 2. Práce mají být dokončeny v červnu příštího roku.

Školka bude provázána i s praktickou výuku vysokoškolských studentů. Přírodovědně-humanitní a pedagogická fakulta připravuje nový bakalářský obor – Učitelství pro mateřské školy. Posluchači tohoto oboru by měli chodit na praxi právě do univerzitní mateřinky.

Od roku 2009 slouží zaměstnancům i studentům dětský koutek, kde se o děti bezplatně starají studentky univerzity.

Zařízení pro předškoláky rostou na univerzitách jako houby po dešti. Více se dočtete v článku věnovanému mateřským školkám na vysokých školách.

Zdroj: tul.cz
Foto: sxc.hu