Studenti mají letos větší šanci dostat se na prestižní univerzity ve Velké Británii

29. 6. 2020 | Studium v zahraničí

přijímačky top univerzityOstrovní země má jedny z nejlepších univerzit na světě. Letos bude konkurence menší než v minulých letech, na britské školy se totiž kvůli slabému ročníku hlásí méně 18letých studentů. Řada z nich navíc nástup na vysokou kvůli pandemii koronaviru odkládá.

K rozhodnutí studium o rok odložit vedou studenty dva hlavní argumenty. Tím prvním je, že on-line vzdělávání nemůže plnohodnotně nahradit to prezenční. Druhý argument je ten, že pokud bude i nadále nutné dodržovat odstupy, neokusí ten pravý vysokoškolský život. Oba argumenty ale nejsou podle profesora z univerzity v Sheffieldu Koena Lambertse zcela opodstatněné.

Ačkoliv byla on-line výuka pro některé obory náročnější než pro jiné, studenti i vyučující dělali maximum pro to, aby studium mělo co největší přínos. Nyní – na konci semestru – sklízí plody své pilné práce. Řada studentů dosáhla výborných výsledků a dokázala spolupracovat s dalšími spolužáky bez ohledu na to, jestli se vídali tváří v tvář nebo nikoliv. Od podzimního semestru plánují některé školy v on-line výuce pokračovat a kombinovat ji s prezenční. To však vzhledem k dobrým výsledkům studentů vůbec nemusí být na škodu, myslí si profesor.

O autentickou vysokoškolskou zkušenost by budoucí studenti podle Lambertse také neměli přijít. Pravidla, která dosud omezovala společenský život, se postupně uvolňují. Účast na velkých akcích sice asi nebude moci být tak hojná jako v minulosti, ale studenti i tak budou mít příležitost se seznámit s novými přáteli a ve volném čase se odreagovat.

Prestižní vysoké školy – a to nejen ve Velké Británii – umožňují studentům podat opožděnou přihlášku, aby naplnily všechna volná místa – a těch by letos po celém světě mohlo být víc. Přehled škol a oborů, kam je stále možné se hlásit je k dispozici například na webu ucas.com.

Zdroj:
https://www.theguardian.com/

Další články k tématu

Buď díky diplomu z Británie blíže světu, velkolepým zážitkům i úspěchu

Buď díky diplomu z Británie blíže světu, velkolepým zážitkům i úspěchu

Velká Británie je jednou z nejdostupnějších anglicky mluvících destinací pro vysokoškolské studium. Láká svou prestiží, vysokou zaměstnaností i širokým výběrem oborů a univerzit, které jsou uznávány po celém světe. Víme, že studium v zahraničí mění život k lepšímu, a tak chceme pomoci k této fantastické příležitosti všem, kdo se nebojí jít si za svým a pořádně …

číst více
Komentář: Brexit zavře chudým studentům dveře na britské univerzity

Komentář: Brexit zavře chudým studentům dveře na britské univerzity

Zájemci o studium ve Velké Británii by si měli pospíšit – mají možná poslední příležitost začít v Británii studovat za nižší poplatky. Minulý měsíc ministryně pro vysoké školy Michelle Donelanová oznámila, že počínaje školním rokem 2021/22 budou kvůli brexitu studenti z Evropské unie a Evropského hospodářského prostoru nově klasifikováni jako zahraniční studenti. V praxi to znamená, že budou …

číst více
Erasmus v Británii po brexitu: Co čeká stávající studenty a jak to bude s výjezdy v budoucnu?

Erasmus v Británii po brexitu: Co čeká stávající studenty a jak to bude s výjezdy v budoucnu?

Velká Británie k 1. lednu 2021 definitivně opustila Evropskou unii. Zkomplikuje se tím obchodování s ostrovní zemí a složitější bude také cestování. Ještě do září můžete Británii navštívit pouze s občanským průkazem, poté už bude nutný pas. Situace se mění také pro studenty, kteří by chtěli vyjet do země studovat. Co čeká stávající studenty na Erasmu ve …

číst více