Místo VŠ diplomu certifikát od Googlu. Technologický gigant nabízí on-line kurzy

21. 3. 2021 | Aktuality

Google online kurzAmerická společnost Google začala nabízet on-line vzdělávací kurzy, které by měly být alternativou k bakalářskému univerzitnímu programu. Místo čtyř let vám však zabere jen půl roku a místo tuby s vysokoškolským diplomem získáte certifikát. Ten bude uznávat mnoho významných firem jako farmaceutická firma Bayer, operátor T-Mobile nebo nadnárodní korporace Deloitte věnující se finančnímu poradenství.

Google IT Support Professional – tak zní název celého programu – bude nabízet pět oborů: programování pro Android, technická podpora IT systémů, datová analýza, projektový managment a návrh uživatelského prostředí. Učit vás pak budou přímo zaměstnanci Googlu.

Technologický gigant chce tímto krokem otevřít cestu lidem mimo IT obor, bez vysokoškolského vzdělání či s nízkými příjmy. Poslední zmíněné skupině vychází Google vstříc tak, že jim poskytne 100 tisíc stipendií ve výší 8 500 korun, které by měly pokrýt cenu všech výdajů u většiny oborů. Po zdárném dokončení kurzu firma navíc slibuje absolventům pomoc s nalezením nové práce. Podle Googlu kurz zajistil zlepšení pracovních podmínek 82 procentům absolventům. Jejich průměrný roční plat pak činil skoro 1 400 000 korun.

Tou nejlepší zprávou pro české zájemce je, že on-line kurz bude možné absolvovat i v naší kotlině. Jedinou podmínkou je dobrá znalost anglického jazyka, ve kterém budou všechny vzdělávací materiály i závěrečná zkouška. Naopak na Kubě, v Íránu, Severní Koreji, Súdánu, Sýrii a na Krymu se ke kurzu připojit nepůjde. Na tyto oblasti totiž Spojené státy uvalily embargo a kurz zde bude nedostupný.

Zdroje: ihned.cz, Google Career Certifikates