JČU otevírá nový africko-evropský studijní program v angličtině

28. 11. 2011 | Aktuality

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích bude ve spolupráci s fondy Erasmus Mundus nabízet nový studijní program EMMIR: European Master in Migration and Intercultural Relations. Půjde o vůbec první realizovaný africko-evropský studijní program, do něhož jsou zapojeny tři africké a čtyři české vysoké školy. Program se bude zaměřovat na problematiku migrace. Teoretické znalosti budou doplněny praktickými stážemi v Evropě i v Africe. Má se jednat o interdiscipli­nární program zabývající se především současnými problémy a otázkami. Studenti v rámci EMMIRu získají kontakt s rozdílnými kulturami a dovednosti potřebné pro zaměstnání v národním i nadnárodním vládním i soukromém sektoru. Na konci studia obdrží absolventi společný titul ze všech zapojených univerzit.

Na Jihočeské fakultě bude tento program probíhat na Pedagogické fakultě. Informační seminář pro zájemce o studium a zájemce o spolupráci v rámci konsorcia partnerských univerzit se uskuteční v pondělí 28. listopadu 2011 od 10:00 do 11:30 a bude opakován od 12:00 do 13:30 v prostorách Zastoupení Evropské komise v České republice (Evropský dům, Jungmannova 24, Praha 1).

Více informací naleznete na stránkách Jihočeské univerzity nebo na stránkách studia EMMIR.

Zdroj: webové stránky Jihočeské univerzity

Zdroj fotografie: Erasmus Mundus