Stáž

Sestavte si kariérní mapu a vytěžte ze studijní stáže maximum

Stáž může být zlomovým okamžikem vaší kariéry. Je však důležité abyste se nebáli a měli jasně stanovené cíle. Poradíme vám, jak na to. Ještě než nastoupíte na stáž, měli byste vědět, do čeho jdete. Podrobně prozkoumejte webové stránky společnosti, kde budete stážovat, zavítejte na její sociální média a pokuste se zjistit, jaké zkušenosti mají předchozí …

číst více

Jak vzniká zpravodajství? Zjisti to na Letní škole ČTK

Česká tisková kancelář (ČTK) letos už potřetí pořádá Letní školu. Týdenní stáž, je určená studentům vysokých škol (nejen žurnalistiky), kteří chtějí poznat práci národní tiskové agentury a zkusit si, jak vypadá současná agenturní žurnalistika v praxi. Letos poprvé ČTK svou Letní školu propojí s Letní filmovou školou v Uherském Hradišti, která začíná 29. července. Účastníci letní školy ČTK …

číst více

Veletrh Učeň, středoškolák, vysokoškolák proběhne už tento víkend

Chystáte se na střední, nebo vysokou školu, a nevíte, kterou si vybrat? Ostravský veletrh Učeň, středoškolák, vysokoškolák vám představí nejen více než stovku škol, ale také nejrůznější semináře a poradny. Dozvíte se i o stážích a programech, které studentům nabízí Evropská unie. To vše již v pátek 6. a v sobotu 7. prosince na ostravském výstavišti Černá louka. Po dva dny se …

číst více

Před magistrem na stáž do Hongkongu

České firmy zatím na poptávku po stážích nestačí. A tak někteří Češi jezdí za pracovními zkušenostmi za hranice republiky. Šárka Dillingerová (24) se tak dostala až do Hongkongu.

číst více

Jak na praxi? Třeba s projektem Stáže pro mladé

K nalezení vhodného pracovního místa už dávno nestačí samotné studium nebo dokončení vysoké školy. Ony pomyslné laťky jsou už poněkud výš. I proto se dnes mnohem více než předtím cení viditelná snaha uchazečů udělat pro své dobré uplatnění „něco navíc“. A právě ono něco navíc vám může pomoci najít třeba projekt Stáže pro mladé.

číst více

Z CERNu do Japonska a zpět

Martin Bodlák (25) vystudoval na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské obor Aplikace softwarového inženýrství, teď se zde připravuje k získání titulu Ph.D. Už na bakalářském programu se začal zajímat o návštěvu CERNu – Evropské organizace pro jaderný výzkum se sídlem v Ženevě. Z týdenního pobytu s brzy stala práce, Martin už v CERnu působí přes dva roky. Co mu taková nevšední zkušenost přinesla se dozvíte v následujícím rozhovoru.

číst více

“Z Academy” – šance na zahraniční praxi v marketingu

„Nedostatek praxe. Málo referencí v životopise. Zkušenosti z oboru chybí.“ Setkali jste se už s takovými důvody při hledání práce? Studenti obchodu a marketingu je znají relativně dobře, praxe je totiž jedním z mnoha požadavků, díky kterému si firmy vybírají své budoucí zaměstnance. A nejen mezi absolventy, ale i stávajícími studenty.

číst více

Jak napsat motivační dopis

Napsat poutavý motivační dopis je umění. A zároveň nezbytná nutnost při hledání zaměstnání či pracovní stáže, ale i třeba výběrovém řízení na zahraniční pobyt jako Erasmus. Jak na něj?

číst více

Stáž pro studenty se zdravotním postižením

Jste studentem se zdravotním postižením a hledáte stáž, při které si vyděláte a získáte minimálně půlroční kvalitní praxi? Projekt Metropolitní univerzity Praha (MUP) a Nadačního fondu pro zaměstnávání osob se zdravotním postižením – Pracovní trénink pro zdravotně postižené. Realizace: 22 měsíců, 1. 3. 2013 – 31. 12. 2014 Pro koho je projekt určen? •40 osob se zdravotním postižením •minimálně maturitní zkouška, ale i studenti VŠ …

číst více

Leonardo – pracovní stáže nejen pro studenty

V dnešní době se při přijímacích pohovorech cení nejen získané vzdělání a udělené tituly. Zaměstnavatel porovnává také praktické zkušenosti, které se vám podařilo během studia získat. Ty se vám však nebudou hodit jen při hledání práce, znalosti z praxe uplatníte celoživotně. Ale jak je získat? (Pozn. Článek byl 8. 11. 2013 aktualizován. (lč))

číst více