Erasmus mundus

Cestování je droga, říká prezident české sítě Erasmus klubů

Ročně vycestují v rámci Erasmu tisíce evropských studentů do zahraničí. Kdo zajišťuje bezproblémový chod tohoto programu? Dobrovolnická organizace Erasmus Student Network. Stanislav Staněk se stal prezidentem české odnože a svou roli si užívá. Považuje to za jedno z nejlepších rozhodnutí ve svém životě.

číst více

JČU otevírá nový africko-evropský studijní program v angličtině

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích bude ve spolupráci s fondy Erasmus Mundus nabízet nový studijní program EMMIR: European Master in Migration and Intercultural Relations. Půjde o vůbec první realizovaný africko-evropský studijní program, do něhož jsou zapojeny tři africké a čtyři české vysoké školy. Program se bude zaměřovat na problematiku migrace. Teoretické znalosti budou doplněny praktickými stážemi v Evropě i v Africe. …

číst více

Postgraduální studium v zahraničí: Jaké jsou možnosti?

Dobojovali jste už válku s vysokou školou a před jménem máte magisterský nebo inženýrský titul, ale zanechat studentského života se vám ještě nechce? Možností je pokračovat na studiu postgraduálním. Nemusí se nutně jednat jen o přípravu na povolání vědce – může jít také o poslední možnost využít studentských výhod a strávit nějaký čas v zahraničí.

Podmínky studia v zahraničí

Kdy můžete vyjet na zahraniční studijní pobyt? Jaká kritéria rozhodují při výběru studentů? Jaké dokumenty je nutné předem vyřídit? Buďte v předstihu a informujte se o formálních náležitostech studijních programů.

Ostatní nabídky a programy

Láká vás studium v Austrálii, Americe nebo Asii? Porozhlédněte se po studijních programech na vaší domovské univerzitě a uskutečněte své sny. Ukážeme vám, jaké programy můžete v současnosti využít.