Do Chebu na učitelství, do Karlových Varů na fyzioterapii. ZČU expanduje

7. 7. 2021 | Pro uchazeče na VŠ

učitelství na ZČUZápadočeská univerzita v Plzni (ZČU) dále rozšiřuje svou působnost v Karlovarském kraji. Už nyní je možné některé obory Ekonomické fakulty ZČU studovat v Chebu. Od letošního září se zde otevře také nový obor pedagogické fakulty. Univerzita a kraj chystají i další spolupráci. Rektor univerzity Miroslav Holeček, který jednal s vedením kraje i zástupci jednotlivých fakult, označil spolupráci za „velmi intenzivní“. Projekt vzniká v rámci strategie transformace Karlovarského kraje.

V Chebu můžou zájemci studovat bakalářský obor marketingové řízení nebo dálkový obor „Podniková ekonomika a managment“. Oba obory spadají pod Ekonomickou fakultu ZČU, a je tedy možné je studovat i v Plzni. Do Chebu od akademického roku 2021/2022 nově expanduje i Pedagogická fakulta ZČU. Magisterský program Učitelství pro 1. stupeň základní školy bylo doteď možné studovat jen prezenčně v Plzni. V kombinované formě bude nově dostupný zájemcům právě v Chebu.

Nejen Cheb, ale i Karlovy Vary budou moc přivítat studenty ZČU. V akreditačním řízení je nyní obor kinantropologie neboli věda o záměrně vykonávaném pohybu člověka. Její vyučování v lázeňském městě jako jsou Karlovy Vary je tedy na místě: „Pro nás je klíčové, že program byl takzvaně ušitý na míru potřebám lázeňství v našem kraji. Jeho absolventi najdou uplatnění jako pohyboví terapeuti ve wellness centrech a balneoprovozech,“ uvedl pro iDnes.cz Petr Kulhánek, hejtman Karlovarského kraje. Stejné postavení by v tomto ohledu měl i další obor – aplikovaná fyzioterapie – která se bude ve městě taktéž vyučovat. Praxe si studenti splní v karlovarské nemocnici či v již zmíněných lázních.

Kraj dále plánuje sestavit studijní program, kde by se studenti zaměřili na průmyslové inženýrství a ekonomii. Bude spadat hned pod dvě plzeňské fakulty (ekonomickou a strojní) a bude vyučován v angličtině. „Fakulta ekonomická je připravena pomoci i v oblasti marketingové strategie Karlovarského kraje a marketingové transformační strategie, která se bude nově vytvářet,“ avizovala děkanka Fakulty ekonomické Michaela Krechovská.

Zdroje: iDnes.cz, ZČU

Další články k tématu

"Přeji si spoustu motivovaných studentů, jejichž úspěšná kariéra začala u nás," říká děkanka FEK

"Přeji si spoustu motivovaných studentů, jejichž úspěšná kariéra začala u nás," říká děkanka FEK

Fakulta ekonomická Západočeské univerzity v Plzni oslavila v roce 2020 třicet let od svého vzniku. Co nabízí zájemcům o studium ekonomických oborů, popisuje děkanka fakulty doc. Michaela Krechovská. Fakulta vzdělává generace ekonomů již po tři desetiletí. Loni oslavila kulaté narozeniny… Ano, je to tak, loni jsme oslavili 30 let. Fakulta ekonomická byla založena v roce 1990 …

číst více
Na plzeňské univerzitě zkoušejí bezdrátovou síť budoucnosti

Na plzeňské univerzitě zkoušejí bezdrátovou síť budoucnosti

Západočeská univerzita v Plzni (ZČU) testuje novou vysokorychlostní síť 5G. Společnost O2 nainstalovala přímo do kampusu na Borských polích první vysílač. Univerzitě také propůjčila několik 5G sim karet, díky nimž si pedagogové, studenti i celé vědecké týmy mohou další level bezdrátové komunikace vyzkoušet. Testování 5G je součástí projektu SmartCampus ZČU. V rámci něj se univerzita snaží nasimulovat …

číst více