O nás

Máš rád/a práci s dětmi? Baví tě něco tvořit? Chceš mít práci, na kterou budeš jednou rád/a vzpomínat a při které se nebudeš nudit? Pak je pro Tebe naše studium (nejen) učitelských oborů to pravé!

Fakulta pedagogická Západočeské univerzity má za sebou dlouhou a bohatou historii, je totiž nejstarší fakultou univerzity s více než 27 000 absolventy. Minulosti naší fakulty si vážíme, uvědomujeme si však, že nejdůležitější je budoucnost, a proto se snažíme stále posouvat vpřed. Výuku pojímáme tak, aby se získané vědomosti a dovednosti staly základem dalšího poznání a rozvoje. A protože u nás jde teorie ruku v ruce s praxí, úzce spolupracujeme s našimi Plzeňskými fakultními školami. Ve škole to samozřejmě nekončí, naopak – Plzeň je rušné a živé město, takže ať chceš vyrazit za kulturou, zábavou či sportem, určitě si přijdeš na své.

Připoj se k více než dvěma tisícům studentek a studentů zelené fakulty a staň se s námi učitelem pro 21. století.

Kde nás najdeš

Fakulta pedagogická

Západočeská univerzita v Plzni
Veleslavínova 42

Přihlášky a přijímačky

Jak vypadá přijímací řízení? Na co všechno je potřeba myslet?

Podobu přijímacího řízení stanovuje Vyhláška děkana. Na naší fakultě si vytváříme testy k přijímací zkoušce sami. Detailní informace o průběhu přijímacího řízení a konkrétní požadavky a podmínky k přijetí najdete v Detailních podmínkách k přijetí u příslušného studijního programu na webu studujifpe.zcu.cz:

Na výše uvedených stránkách najdete také vzorové testy.

Pro další informace můžete navštívit také rubriku Přijímačky. (Vše o přijímačkách)

• Elektronická přihláška: 600 Kč

Doplňující informace

Studuji na Fakultě pedagogické ZČU = studuji to, co má smysl pro budoucí generace!

Jsme otevřeni rozmanitosti a individualitě – u nás máte nejen možnost vybrat si z pestré škály studijních programů, ale můžete si také zapsat řadu doplňkových předmětů podle toho, co vás baví a zajímá. Kromě toho s námi máte navíc jedinečnou šanci studovat v zahraničí.

Ubytování

Západočeská univerzita v Plzni disponuje šesti kolejemi, které najdete celkem v deseti budovách, jak poblíž univerzitního kampusu, tak nedaleko plzeňského centra. Ať už preferujete bydlení v soukromí kolejní buňky, nebo naopak rádi sdílíte společné chodbové příslušenství u pokojů bez vlastního zázemí, není problém si z naší nabídky vybrat přesně to, co vám bude vyhovovat. Dokážeme vyjít vstříc i zájemcům o bezbariérový pokoj. Všechny koleje disponují praktickým vybavením pro každodenní život. Navíc můžete využívat i přidružená sportoviště, kolárny a prádelny. Ani na stravování nezapomínáme. Na ZČU jsou pro vás hned dvě menzy. Ať už jste zastánci klasické nebo exotické kuchyně, vždy si vyberete to pravé právě pro vás.

Studium v zahraničí

Studující naší fakulty mohou vyjíždět v rámci svého studia studovat do zahraničí. Nabízíme hned několik programů studentských mobilit, s programem Erasmus+ zavítáte zejména do zemí v Evropě, s programem INTER/Freemovers se pak podíváte do celého světa. Nabídka je však mnohem větší a míst máme opravdu dostatek pro každého zájemce o výjezd!

Život na fakultě

U nás na fakultě je živo! Uvědomujeme si, že vysokoškolské studium neznamená pouze chodit na přednášky, psát seminární práce nebo plnit zápočty a zkoušky. Plnohodnotný studentský život přesahuje prostory učeben a vyznačuje se partnerskou spoluprací studentů s akademiky při vytváření bezpečného a podnětného školního prostředí.

Všestranně podporujeme studentský život a ten je díky péči našich studentů neustále v plném proudu. Naši studenti se aktivně podílejí na chodu fakulty, pořádají celou řadu kulturních, společenských a vzdělávacích akcí a pomáhají ostatním při řešení studijních problémů.

Fakulta pedagogická

Západočeská univerzita v Plzni