O nás

Proč FEL v Plzni? Úspěšná kariéra, zajímavá práce nebo vlastní podnikání, výborné uplatnění na trhu práce, finanční svoboda, splnění životních snů. Celý svět běží na elektřinu a bez elektroinženýrů se nikdy neobejde. A jestli vás to táhne ven, můžete své studium obohatit stáží v zahraničí a zažít svět.

Chcete být úspěšní? My vás naučíme jak.

Studijní programy

Fakulta nabízí studium v perspektivních oborech jako elektronika, elektrotechnika, telekomunikace, energetika nebo aplikovaná elektrotechnika.

Uplatnění

Naši absolventi nacházejí atraktivní uplatnění po celém světě. Práci nehledají, vybírají si z široké nabídky zajímavých pozic často již během studia.

Den otevřených dveří

Pusťte si záznam online části našeho DOD - Live chat s vedením fakulty!

Web

Kde nás najdeš

Fakulta elektrotechnická

Západočeská univerzita v Plzni
Univerzitní 2795/26
301 00 Plzeň

Přihlášky a přijímačky

Bakalářské studium:

Uchazeči o bakalářské studium na Fakultě elektrotechnické Západočeské univerzity v Plzni (FEL) přicházející po střední škole jsou přijímáni bez přijímací zkoušky po posouzení výsledků jejich středoškolského studia a případných dalších aktivit až do naplnění předpokládaného počtu studentů.

O přijetí rozhodují body získané za středoškolský prospěch (posuzuje se 8 známek z profilových předmětů jako je matematika, fyzika, informatika, základy elektrotechniky, elektronika apod.) Studenti, kteří již na FEL studovali, budou hodnoceni zejména podle výsledků a průběhu předchozího VŠ studia a s ohledem na studijní výsledky ze SŠ.

Bonusové body je možno získat za další odborné aktivity studenta (Matematická olympiáda, Fyzikální olympiáda, Středoškolská odborná činnost, Matematika+, úspěšné vykonání Národních srovnávacích testů Scio apod.) Podrobnosti zde.

  • Elektronická přihláška: 500 Kč

SCIO testy

Tato škola akceptuje výsledky SCIO testů.

Matematika

Výsledek pro přijetí: percentil 60

Vyzkoušet test

Obecné studijní předpoklady

Výsledek pro přijetí: percentil 60

Vyzkoušet test

Aktuality

Doplňující informace

Studium v zahraničí

Chceš si zdokonalit cizí jazyky a poznat jinou kulturu? V rámci programů Erasmus+ a Freemovers lze studovat 1 až 2 semestry na některé z partnerských univerzit téměř kdekoliv na světě. Více informací o studiu v zahraničí naleznete zde.

Ubytování a koleje

Západočeská univerzita nabízí studentům ubytování v několik kolejních zařízeních po celé Plzni. Pravidla pro ubytování, druhy ubytování a jejich ceník naleznete na webových stránkách Správy kolejí a menz ZČU zde.

Kontakt

Fakulta elektrotechnická

Západočeská univerzita v Plzni
Univerzitní 2795/26
301 00 Plzeň