O nás

Již od roku 1990, kdy byla Fakulta ekonomická založena, působíme v Plzni a v Chebu. Dlouhodobě rozvíjíme spolupráci s mnoha zahraničními univerzitami a realizujeme vědecko-výzkumnou činnost.

Jsme hrdí na to, že naši absolventi zastávají významné pracovní pozice ve velkých mezinárodních společnostech a úspěšně působí i jako samostatní podnikatelé. Absolvent studia získává titul Bc., Ing., Ph.D.

Našim studentům nabízíme nejen moderní výuku v přátelském prostředí, ale také možnost absolvovat stáže ve firmách a univerzitách po celém světě.

Web

Kde nás najdeš

Fakulta ekonomická

Západočeská univerzita v Plzni
Univerzitní 22
301 00 Plzeň

Přihlášky a přijímačky

Bakalářské studium:

Uchazeči jsou přijímáni bez přijímací zkoušky. Uchazeči budou pro každý program seřazeni podle celkového počtu přidělených bodů a přijímáni podle tohoto pořadí až do naplnění volné kapacity. Body budou přidělovány za průměrný prospěch ze SŠ a za následující dobrovolné aktivity: za absolvování předmětů celoživot. vzdělávání, za doložení znalosti anglického nebo německého jazyka na úrovni B2, za účast v krajském a vyšším kole olympiád z určitých předmětů a za účast v Národních srovnávacích zkouškách SCIO z matematiky, angličtiny, němčiny a OSP od 12. 12. 2020 do 22. 5. 2021. Podrobnosti zde.

Seznam nabízených programů zde.

Do navazujícího magisterského studia jsou uchazeči přijímáni bez přijímacích zkoušek. Více zde.

Seznam nabízených programů zde.

  • Elektronická přihláška: 500 Kč

SCIO testy

Tato škola akceptuje výsledky SCIO testů.

Anglický jazyk

Výsledek pro přijetí: 50 %

Vyzkoušet test

Matematika

Výsledek pro přijetí: 50 %

Vyzkoušet test

Německý jazyk

Výsledek pro přijetí: 50 %

Vyzkoušet test

Obecné studijní předpoklady

Výsledek pro přijetí: 50 %

Vyzkoušet test

Aktuality

Doplňující informace

Fakulta umožňuje studentům během studia získat některý z mezinárodně uznávaných certifikátů: IPMA (studentský certifikát projektového managementu) či ICAEW (certifikát pro oblast finančního auditu a účetnictví pro velké firmy); dále nabízí Certifikovaný program "Daňový specialista"

Na fakultě působí Centrum podnikání a udržitelnosti, kde se studenti mohou dozvědět, jak rozjet svůj byznys. "Cépéúčko" podporuje zajímavé nápady a start-upy. Studentům poskytuje inspiraci a přináší cenné rady, jak od prvotní myšlenky přejít k realizaci. Na Fakultě ekonomické o podnikání jen neučíme, ale umožňujeme spojení s realitou podnikatelského prostředí.

Studium v zahraničí

S fakultou ekonomickou můžete v rámci programu Erasmus+ vyjet studovat na více než 60 univerzit v 17 zemích Evropy. Nabízíme zahraniční studijní pobyty i v rámci jiných programů, jako jsou například Dvojí Diplom či stáž Free Movers. Více informací zde.

Kontakt

Fakulta ekonomická

Západočeská univerzita v Plzni
Univerzitní 22
301 00 Plzeň