O nás

Již od roku 1990, kdy byla Fakulta ekonomická založena, působíme v Plzni a v Chebu. Dlouhodobě rozvíjíme spolupráci s mnoha zahraničními univerzitami a realizujeme vědecko-výzkumnou činnost.

Jsme hrdí na to, že naši absolventi zastávají významné pracovní pozice ve velkých mezinárodních společnostech a úspěšně působí i jako samostatní podnikatelé. Absolvent studia získává titul Bc., Ing., Ph.D.

Našim studentům nabízíme nejen moderní výuku v přátelském prostředí, ale také možnost absolvovat stáže ve firmách a univerzitách po celém světě.

Web

Kde nás najdeš

Fakulta ekonomická

Západočeská univerzita v Plzni
Univerzitní 22
301 00 Plzeň

Přihlášky a přijímačky

Bakalářské studium:

Uchazeči jsou přijímáni bez přijímacích zkoušek na základě prospěchu ze střední školy. Uchazeči budou pro každý program seřazeni podle celkového počtu přidělených bodů a přijímáni podle tohoto pořadí až do naplnění kapacity oboru. Body budou přidělovány za průměr známek ze SŠ a za následující NEPOVINNÉ aktivity: za absolvování předmětů celoživot. vzdělávání, za doložení znalosti anglického nebo německého jazyka na úrovni B2 (5 bodů za každý jazyk), za účast v krajském a vyšším kole olympiád z určitých předmětů (5 bodů) a za účast v Národních srovnávacích zkouškách SCIO z matematiky, angličtiny, němčiny a OSP od 7.12.2019 do 1.5.2020 (5 bodů za percentil 50 a vyšší). Podrobnosti zde.

Seznam nabízených programů zde.

Do navazujícího magisterského studia jsou uchazeči přijímáni bez přijímacích zkoušek. Více zde.

Seznam nabízených programů zde.

  • Elektronická přihláška: 500 Kč

SCIO testy

Tato škola akceptuje výsledky SCIO testů.

Anglický jazyk

Výsledek pro přijetí: 50 %

Vyzkoušet test

Matematika

Výsledek pro přijetí: 50 %

Vyzkoušet test

Německý jazyk

Výsledek pro přijetí: 50 %

Vyzkoušet test

Obecné studijní předpoklady

Výsledek pro přijetí: 50 %

Vyzkoušet test

Aktuality

Doplňující informace

Fakulta umožňuje studentům během studia získat některý z mezinárodně uznávaných certifikátů: IPMA (studentský certifikát projektového managementu) či ICAEW (certifikát pro oblast finančního auditu a účetnictví pro velké firmy); dále nabízí Certifikovaný program "Daňový specialista"

Na fakultě působí Centrum podnikání a udržitelnosti, kde se studenti mohou dozvědět, jak rozjet svůj byznys. "Cépéúčko" podporuje zajímavé nápady a start-upy. Studentům poskytuje inspiraci a přináší cenné rady, jak od prvotní myšlenky přejít k realizaci. Na Fakultě ekonomické o podnikání jen neučíme, ale umožňujeme spojení s realitou podnikatelského prostředí.

Studium v zahraničí

S fakultou ekonomickou můžete v rámci programu Erasmus+ vyjet studovat na více než 60 univerzit v 17 zemích Evropy. Nabízíme zahraniční studijní pobyty i v rámci jiných programů, jako jsou například Dvojí Diplom či stáž Free Movers. Více informací zde.

Kontakt

Fakulta ekonomická

Západočeská univerzita v Plzni
Univerzitní 22
301 00 Plzeň