Kateřina Dušková

Speciál O OBORECH: Sociální antropologie

Sociální antropologie – i tento studijní obor najdete v nabídce vysokých škol. Co se však za tajemným názvem skrývá? Kde může absolvent oboru uplatnit své znalosti? Pozn. Článek byl aktualizován 12. 2. 2016 (-kav-)

číst více

ANKETA: Jak hodnotí studenti 18. ročník Gaudeamu?

Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus je za námi. Podívejte se, jak budoucí studenti vysokých škol zhodnotili jeho 18. ročník.

číst více

FOTOREPORTÁŽ: Gaudeamus 2011

Jak dopadl 18. ročník Evropského velethru pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus 2011? Podívejte se na aktuální fotoreportáž!

číst více

Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice otevírá nově vybavené studijní centrum

V úterý 11. října 2011 se v prostorách knihovny Pardubické krajské nemocnice, a. s. otevře nově vybavené studijní centrum, které bude sloužit studentům Univerzity Pardubice.

číst více

Blesková reportáž z Miss Academia 2011

Jak probíhalo finále klání nejhezčích vysokoškolských studentek o korunku Miss Academia? Čím porotu okouzlila ta nejoslnivější krasavice? Přinášíme Vám reportáž přímo z místa a jako bonus rozhovor s vítězkou a fotky.

číst více

ANKETA: Gaudeamus 2010 v Brně očima studentů

VysokeSkoly.cz se i letos zúčastnily veletrhu Gaudeamus. Zeptali jsme se studentů, kteří ho navštívili, jak sedmnáctý ročník hodnotí.

číst více

FOTOREPORTÁŽ: Gaudeamus 2010 v Brně

Sedmnáctý ročník veletrhu Gaudeamus v Brně je za námi. Letos se představilo 186 českých a zahraničních univerzit, vysokých, vyšších odborných a jazykových škol, agentur a institucí. VysokeSkoly.cz se Gaudeamu 2010 také zúčastnily a přinášíme vám z něj fotoreportáž.

číst více

Rozhovor s Danielem Novákem, ředitelem projektu Absolventi.cz

Moderátor (M): Mohl byste svými slovy stručně shrnout projekt Absolventi.cz, čím je výjimečný a případně i popsat pozici, kterou v projektu zastáváte? Daniel Novák (DN): Jedná se o projekt, který byl založen studenty vysokých škol s cílem stát se největším informačním a komunikačním systémem pro studenty, absolventy, školy a firmy v České republice. Projekt je výjimečný tím, že se snaží […]

číst více

Podmínky studia pro absolventy

Zaměstnání nebo narození dítěte nemusí znamenat ukončení studií. Vysoké školy v současnosti vycházejí studentů vstříc, mohou tak zahájit distanční nebo kombinované studium. Podívejte se na podmínky studia pro absolventy, zdokonalte se ve svém oboru a zajistěte si lepší budoucnost.

číst více

Možnosti uplatnění absolventů na trhu práce

Rozhodujete se o svém budoucím povolání? Hledáte zaměstnání? Chystáte se na pracovní pohovor? Informujeme vás o tom, které profese jsou v současnosti vyhledávány a nejlépe finančně ohodnoceny. Mimoto se dozvíte, co považují zaměstnavatelé při výběru uchazečů za podstatné a které kompetence budou na vzestupu v nadcházejících letech. Pozn. Článek byl 6. 11. 2011 aktualizován (kav).

číst více