Blesková reportáž z Miss Academia 2011

1. 4. 2011 | Stojí za přečtení

Jak probíhalo finále klání nejhezčích vysokoškolských studentek o korunku Miss Academia? Čím porotu okouzlila ta nejoslnivější krasavice? Přinášíme Vám reportáž přímo z místa a jako bonus rozhovor s vítězkou a fotky.

Na pódium přichází dívky v andělsky bílých šatech. Postupně snímají z obličeje škrabošky a představují se porotě a publiku. Rozmanité tváře napovídají, že rozhodování nebude snadné. Dívky se účastní disciplín, ve kterých odpovídají na moderátorovy otázky, nebo hrají pantomimu. Slavnostní večer doplňuje kulturní program, kdy tanečníci předvádí své umění. Dívky se mezitím převlékají do druhých šatů, tentokrát ostře červených. Moderátorovi nechybí po dobu slavnostního večera humor, nakonec ale přece rozhodne, že přišel čas na předávání vítězných korunek. Šerpa s nápisem Miss Academia 2011 nakonec dopadá na ramena studentce Univerzity Jana Amose Komenského v Praze Pavlíně Kadlecové, která si odnáší kromě titulu krásy i hodnotné ceny. Titul I. Vicemiss potom získává Markéta Břízová z Ostravy a II. Vicemiss Nikola Vavříčková z Rosic u Brna.

Rozhovor s Miss Academia 2011 Pavlínou Kadlecovou

Stala jste se Miss Academia 2011! Jak se cítíte?
Jsem šťastná a překvapená! Cítím se najednou volná.
Co považujete za nejnáročnější část večera?
Náročný byl celý dnešní večer, a to zejména na psychiku.
Chcete se módě a modelingu věnovat nadále?
Doposud jsem se účastnila Miss léto, kde jsem získala titul Miss sympatie, Miss východní Čechy a Miss Špindl, kde jsem obsadila první místo. Titul Miss Academia 2011 považuji za největší úspěch.
Čím se chcete v budoucnu zabývat?
Chtěla bych pracovat v televizi jako moderátorka nebo hlasatelka zpráv. Nevylučuji ani práci v oboru Public Relations. Zajímám se totiž o rétoriku, žurnalistiku a baví mě vystupování před lidmi.
Co vzkážete čtenářům serveru VysokeSkoly.cz?
Zkuste se také přihlásit do soutěže. Máte totiž šanci vyhrát, i když si zprvu nevěříte. Já sama jsem byla před soutěží nervózní a nakonec všechno dobře dopadlo.

Mějte přehled o vysokých školách:


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

Další články k tématu

Kalhoty dolů! Na Cambridgské univerzitě se opět volilo nejhezčí pozadí

Kalhoty dolů! Na Cambridgské univerzitě se opět volilo nejhezčí pozadí

Ani letošní pandemie koronaviru nezabránila studentům z prestižní Cambridgské univerzity odhodit veškeré šatstvo a zapózovat v rámci každoroční soutěže The Tab’s Best Bum competition, ve které se volí ten nejhezčí zadek zachycený na pozadí studentského města Cambridge. „Rok 2020 není rok jako každý jiný. Prozatím je tu alespoň světlo na konci tunelu, něco, co je …

číst více
Logická olympiáda Mensy zná své vítěze. Letos soutěž probíhala prezenčně i on-line

Logická olympiáda Mensy zná své vítěze. Letos soutěž probíhala prezenčně i on-line

Navzdory omezením způsobeným epidemiím covid-19 zvládla Mensa uspořádat celorepublikové finále tradiční Logické olympiády. „Každý den jsme sledovali vývoj situace, připravovali různé scénáře, ale nevyvíjelo se to moc nadějně. Nějaký čas to opravdu vypadalo, že letos skončíme už krajskými koly,“ sdělila Zuzana Poláková, koordinátorka Logické olympiády z Mensy ČR. Změnám se nicméně olympiáda přece jen nevyhnula. Studenti …

číst více