ANKETA: Gaudeamus 2010 v Brně očima studentů

11. 11. 2010 | Stojí za přečtení

VysokeSkoly.cz se i letos zúčastnily veletrhu Gaudeamus. Zeptali jsme se studentů, kteří ho navštívili, jak sedmnáctý ročník hodnotí.

Návštěvníkům veletrhu jsme položili následující otázky:

1) Jaký je váš dojem z Gaudeamu 2010?

2) Vybrali už jste si nějaký obor?

Karolína Hánová

Karolína Hánová, 18 let, Zlín

1. Dobrý. Jsem hodně překvapená. Zajímám se o Koreu. Zaujalo mě proto, že je zde hodně nabídek, kde studovat, například v Soulu.
  2. Původně jsem chtěla studovat Korejštinu v České republice, teď zvažuju studium v zahraničí. Uvidím, jestli dostanu stipendium.
Tomáš Čopjan

Tomáš Čopjan, 18 let, Ostrava

1. Na Gaudeamus jsem právě teď dorazil. Je to zajímavé, je toho plno, nevím, kam zajít dříve.
  2. Chtěl bych studovat medicínu. Myslím si, že se zde rozhodnu, na kterou vysokou školu se přihlásit.
Helena Phanová

Helena Phanová, 19 let, Rumburk

1. Dobrý, velmi se mi tady líbilo. Zjistila jsem si informace o školách, na které se chci hlásit. Někdy je tady ale chaos a hodně lidí, takže se ani nedostanu ke stánku.
  2. Láká mě ekonomický a technický směr.
Klára Břetová

Klára Břetová, 19 let, Hrušky

1. Zmatený. Je tady spousta informací. Ale líbí se mi tady.
  2. Prozatím se rozhoduju.
Filip Pultar

Filip Pultar, 18 let, Vodňany

1. Bylo to zajímavé. Hodně se mi tady líbilo. Nejvíce mě zaujal stánek Janáčkovy akademie múzických umění. Jen bylo škoda, že se tady neukázala pražská Akademie múzických umění.
  2. Chci studovat buď překladatelství, nebo dramaturgii na Janáčkově akademii múzických umění.
Jiřina Paštýřová

Jiřina Paštýřová, 19 let, České Budějovice

1. Přijde mi, že některé vysoké školy podávají málo informací a neustále nás odkazují na internet.
  2. Asi ano, Vysokou školu ekonomickou v Jindřichově Hradci.
Matouš

Matouš, 18 let, Nové město na Moravě

1. Bylo tady hodně hezky. Nejvíce se mi líbilo ČVUT a armáda. Teď už je to ale únavné, jsme tady dlouho. Chtělo by to vytvořit relaxační centrum.
  2. Stále se rozhoduju mezi armádou a ČVUT.
Michaela Mertová

Michaela Mertová, 19 let, Opava

1. Líbí se mi přednášky. Dozvěděla jsem se tady důležité informace, kterým běžně nevěnuju pozornost.
  2. Zatím ještě ne, rozhoduju se. Asi nejvíce mě láká Olomouc, a to kvůli oboru i městu.
Tomáš Polášek

Tomáš Polášek, 18 let, Brno

1. Docela nepřehledné, ale líbí se mi tady. Hlavně zahraniční vysoké školy.
  2. Chci studovat buď psychologii, nebo sociální studia.
Valeria Scholtzová

Valeria Scholtzová, 17 let, Poprad

1. Velmi se mi tady líbí, informace jsou dostatečné. Na začátku jsem se zde ale nemohla zorientovat, chtělo by to lepší uspořádání.
  2. Zaujala mě biochemie a farmacie. Zde jsem získala informace, které jsem potřebovala.