Nově otevřená katedra rybářství

Na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích můžete studovat na nově otevřené katedře rybářství…

číst více

Státní maturity – ministerstvo má jasno

Již od roku 1997 se Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR snaží změnit maturitní zkoušku tak, aby bylo jisté, že znalosti absolventů gymnázií a odborných škol mají ve vybraných předmětech stejnou úroveň. Konečně to vypadá, že ministerstvo ví, jak budou státní maturity vypadat.

číst více

Vysokoškolští učitelé hrozí stávkou

O vyšší platy žádají ministerstvo školství pedagogové z Univerzity Palackého v Olomouci. Skupina reprezentovaná Petrem Bilíkem z Filozofické fakulty UP se rozhodla apelovat na ministerstvo školství a vládu s tím, že pokud jim zvýšení platu nebude přislíbeno, jsou připraveni v krajním případě vstoupit i do stávky.

číst více

Nový obor akreditován na Univerzitě Pardubice

Zájemci o studium sociologie mají od letošního roku možnost věnovat se tomuto oboru také na Univerzitě v Pardubicích.

číst více

Slovákom predsalen šanca brigádovať v Brne ZOSTÁVA

V decembri minulého roku som článkom Slováci už v Brne brigádovať nebudú vyjadril obavu nad tým, že od budúceho roka bude slovenským študentom v Brne zrejme znemožnená zárobková činnosť legálnou cestou.

číst více

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií bude přijímat až 1100 studentů

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií na VUT v Brně přijme letos až 1100 studentů do bakalářského studijního programu,

číst více

Studium v zahraničí? Proč ne!

Příběhy, které naši rodiče vypráví o vycestování za hranice v době jejich mládí, nám přijdou jako fantasy. Dnes je cestování po cizích zemích na denním pořádku. Jedinou větší překážkou jsou finance, my studenti jich pravda máme málo. Proč tedy nevyždímat jiné zdroje? Což takhle EU a její stipendia!

číst více

VUT zkoumá zájem o kombinované studium

Pokud průzkum prokáže dostatečný zájem o kombinované studium, otevře VUT v Brně od akademického roku 2003/2004 hned několik oborů.

číst více

Studenti MU Brno chystají petici proti rektorově návrhu

Od minulého týdne si již mnoho studentů brněnské Masarykovy univerzity na našem serveru se zájmem přečetlo rozhovor s rektorem Jiřím Zlatuškou o chystané změně v systému přidělování kolejí.

číst více

Vypadá to, že jsem jako rektor sáhl k tomu nejpitomějšímu řešení…

Jiří Zlatuška, rektor MU v Brně, nám vysvětluje nový systém přerozdělování kolejí. Říká, jaké další změny plánuje pro univerzitu a čím se chce zabývat v budoucnosti

číst více