MBA programy – prohloubení vzdělání

V dnešní době se vysokoškolské vzdělání stává téměř samozřejmostí. V mnoha profesích a k dosažení určitých (převážně vyšších) pozic je takřka nevyhnutelné. Mnohdy ale ani to nestačí, lépe řečeno, prohloubení již dosaženého vzdělání je obrovskou výhodou. Mezinárodní titul je vzhledem k brzkému vstupu České republiky do EU přímo skvělý. MBA programy jsou jednou z variant, jak toho dosáhnout.

číst více

Školský zákon se do parlamentu nedostane

Chystanou reformu školství se ministryni Buzkové ve vládě nepodařilo obhájit. Jednání o novém školském zákoně uvízlo na mrtvém bodě, když se ministryni a vicepremiéru Petru Marešovi (US-DEU)ani na úterní schůzce nepodařilo shodnout na jeho konkrétní podobě.

Volba rektora Západočeské univerzity v Plzni

Souboj o místo rektora svedou děkan fakulty humanitních studií Ivo Budil a kancléř univerzity Josef Průša. O novém rektorovi bude rozhodovat akademický senát už 28. ledna.

Učitel – rizikové povolání

Být učitelem pomalu přestává budit respekt a nejen to, stává se jedním z rizikových povolání, kde jde o život.

Den otevřených dvěří na 2. lékařské fakultě UK

bude v sobotu 17. ledna 2004. Začne v 9 hodin

číst více

Uzávěrka přihlášek na stáže do Itálie

Pro zájemce o stipendijní pobyty v Itálii se přibližuje datum posledního možného odevzdání přihlášek do konkurzu. Dlouhodobé studijní pobyty pro studenty vyšších ročníků i krátkodobé letní stáže s jazykovým nebo uměleckým zaměřením organizuje ve spolupací s Ministerstvem zahraničnbích věcí v Itálii česká Akademická informační agenura AIA. Stipendijní pobyty jsou určeny pro všechny řádné studenty vysokých škol v České republice a pro vědecké pracovníky či pedagogy do 35 let.

Průvodem se svíčkami uctí studenti památku Jana Palacha

Studenti Filozofické fakulty UK uctí památku Jana Palacha průvodem se svíčkami ve čtvrtek 15. ledna 2004. Připomenou si tím 35. výročí jeho upálení.

číst více

Nový školský zákon se dotkne i osmiletých gymnázií

Ve vládě se v těchto dnech projednává novela školského zákona, která by měla zásadním způsobem upravit stav např. v oblasti tzv. „neformálního“ vzdělávání, další změny by se měli dotknout i fungování víceletých gymnázií.

Den otevřených dveří na Fakultě stavební VUT

B r n o – Fakulta stavební Vysokého učení technického v Brně pořádá v sobotu 17. 1. 2004 od 9:00 hod. den otevřených dveří v areálu fakulty, Veveří 331/95, Brno.

Týden neklidu v Olomouci

Univerzita Palackého v Olomouci je známá mnoha protestními akcemi. Těmi jejich účastníci chtěli upozornit na neutěšenou finanční situaci vysokých škol. Poslední z těchto akcí bylo symbolické zpopelnění a pohřbení vysokých škol, které proběhlo na začátku prosince v Olomouci a Praze. Olomoučtí ale nezahálí a chystají další protestní akci.