Právníci si budou moci nacvičit soudní procesy

23. 10. 2007 | Aktuality

Právnická fakulta, která patří k největším na světě, získala poprvé od svého otevření v roce 1931 nové učebny. Fakulta totiž otevřela v nově opravené půdní vestavbě několik učeben a také soudní síň. Tady si studenti mohou vyzkoušet, jak triky právníků z televizních obrazovek fungují při soudním procesu, které se tady při výuce budou konat.

V soudní síni nechybí malá místnost se zvláštním zrcadlem, které lidé mohou vídat ve filmech – přes zrcadlo je vidět jen jedním směrem a slouží k tomu, aby svědci bezpečně identifikovali pachatele. Podle tajemníka fakulty Tomáše Horáčka by brzy do síně měla být umístěna i webová kamera, která bude cvičné procesy přenášet v reálném čase i do dalších poslucháren.

Kromě soudní síně je v nových prostorách dalších pět menších tříd s přibližně 150 místy, tři počítačové učebny a menší konferenční sál.

Zdroj: MF Dnes, čtk