15. ročník Zlatého Ámose byl zahájen

16. 10. 2007 | Aktuality

V neděli 14. října byl zahájen 15. ročník ankety o nejoblíbenějšího učitele České republiky Zlatý Ámos. Posláním ankety je především popularizace pedagogů, kteří podle dětí, žáků a studentů významně přispívají k utváření kvalitního vztahu mezi žáky a učiteli (vychovateli), dětmi a jejich vedoucími. Žáci základních a středních škol a členové dětských zájmových sdružení mohou navrhovat své kandidáty.

Přihláška se podává písemně a musí obsahovat:

1. stručnou charakteristiku kandidáta, případně jeho fotografii
  2. stručný popis jedné příhody s kandidátem prožité
  3. podpisy 100 osob, které s návrhem souhlasí (nemusí to být jen děti), na malých školách stačí podpisy alespoň poloviny všech žáků. U malých zájmových sdružení alespoň polovina všech členů.
  4. podpis navrženého kandidáta
  5. adresu navrhovatele (žáka, třídy, atd.)

Všichni přihlášení kandidáti postupují do regionálních kol. Z těch bude na základě hodnocení poroty vybráno maximálně šestnáct kandidátů, postupujících do semifinále, a následně maximálně šest kandidátů, kteří se zúčastní finále.

Přihlášky budou přijímány do 31. prosince 2007. Regionální kola proběhnou v lednu a v únoru 2008, semifinále se uskuteční na začátku března 2008 a finále v pátek 28. 3. 2008.

Zdroj: www.zlatyamos.cz