Odbory navrhují pouze jednodenní stávku

Předseda Českomoravského odborového svazu pracovníků školství František Dobšík řekl novinářům, že plánovaná zářijová stávka učitelů by mohla trvat pouze jeden den. Tak to alespoň navrhne vedení svazu na páteční schůzce.

číst více

Chcete studovat němčinu v zahraničí?

Přicházíme se základním přehledem jazykových kurzů němčiny v Německu a v Rakousku. Studium němčiny má oproti angličtině jednu velkou výhodu – náklady na cestu do zahraničí jsou mnohem nižší

číst více

Některé nové obory na vysokých školách

České vysoké školství prý poskytuje mladým lidem velmi pestrou škálu oborů. Alespoň tuto formulku v různých obměnách a při různých příležitostech rádi používají lidé, kteří naše školství řídí a spravují. Chtěla jsem se proto sama přesvědčit, kolik nových oborů bylo u nás v posledním období akreditováno. Úkol zdánlivě snadný, ve skutečnosti ale docela obtížný…

číst více

Ohlédnutí prváka

Tramtadadá, tramtadadáá, mám to za sebou! Skončilo zkouškové období, začaly prázdniny. Celkem jsem v obou semestrech prvního ročníku studia na FSS MU navštívil 21 kurzů, úspěšně složil 4 zkoušky, získal 15 zápočtů, za což jsem obdržel přes 90kreditů…

číst více

Druhá šance v Liberci

Technická univerzita v Liberci, konkrétně Fakulta strojní a textilní vyhlásily náhradní termín přijímacího řízení. Přihlášky je třeba zaslat do 8. srpna na strojní fakultu, do 15. srpna na Fakultu textilní…

číst více

Práce v zahraničí:

V třetím díle našeho seriálu bych Vám ráda přiblížila práci, kterou momentálně dělám – pracuji jako servírka v Lucembursku. Dozvíte se nejenom, jak jsem se k práci dostala, ale také, co všechno jsem potřebovala, kolik je možné si v zemích EU vydělat a co vlastně dělám.

číst více

Peněz na školství bude méně než loni

Usnesení vlády o výdajových maximech ministerstev bylo významné zejména pro oblast vzdělávání: Přibližně o 1,2 miliardy korun se sníží rozpočet ministerstva školství. Jedním z možných následků je ohrožení reformy vysokých škol.

číst více

Přípravuje se změna podpory nezaměstnaných absolventů

Ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach informoval o připravovaných změnách, které se týkají podmínek získání podpory v nezaměstnanosti a měly by prý absolventy více motivovat k hledání práce. Aby měli absolventi všech škol na podporu nárok, budou muset, podle nového zákona, v předcházejících třech letech odpracovat 12 měsíců.

číst více

Kolik bude v České republice fakultních nemocnic?

Ministryně zdravotnictví Marie Součková a děkani lékařských fakult se během schůzky 4. 7. neshodli v názoru na vhodný počet fakultních nemocnic u nás.

číst více

Zpoplatnění studia na Slovensku odloženo

Od ledna 2004 měl na Slovensku platit nový zákon o vysokých školách. Součástí novely je zavedení školného ve výši šest až dvanáct tisíc slovenských korun.

číst více