„Cannes studentského filmu“, to bude Fresh Film Fest v Karlových Varech

8. 6. 2006 | Aktuality

Světoznámý karlovarský filmový festival nebude letos v lázeňském městě jedinou akcí svého druhu. Na přelomu srpna a září se uskuteční Fresh Film Fest. Třetí ročník studentské filmové přehlídky nabídne 230 snímků, nebudou chybět ani tradiční workshopy a prezentace škol.

Do poroty „nevlastního bratra“ karlovarského festivalu usednou významné osobnosti z filmové branže, které budou vybírat z 547 filmů ze 39 zemí světa. O přízeň odborníků a diváků se bude ucházet také 63 českých děl, zahraničních filmů přišlo nejvíce z Německa. Festival se těší velkému zájmu mladých filmařů ze zemí ze střední Evropy, ale přihlásili se také studenti z Uruguaye, Kuby či Singapuru. Podle uměleckého ředitele Jana Stehlíka je posláním projektu navázání kontaktů a výměna názorů mladých umělců z různých koutů zeměkoule.

Organizátoři akce si kladou za cíl, aby se v budoucnu Fresh Film Fest stal „Cannes studentského filmu pro střední a východní Evropu.“ Přehlídka filmů navazuje na třicetiletou tradici světoznámého festivalu CILECT, který byl v minulostí důležitým pojítkem mezi talentovanými umělci východního bloku a Západu.

Fresh Film Fest začne 30. srpna českou premiérou snímku režiséra Sidneyho Lumeta Zašijte mě do lochu, a potrvá do 3. září. Bližší informace o festivalu najdete na www.freshfilmfest.net.

Zdroj: čtk