Zájem o studium na pardubické univerzitě roste

6. 6. 2006 | Aktuality

Pardubická univerzita přijala letos více než osm a půl tisíce přihlášek do prvních ročníků tříletého bakalářského a pětiletého magisterského studia.

Loni na univerzitu podali uchazeči o studium o pět set přihlášek méně. „Lze říci, že na každé fakultě i vysokoškolském ústavu došlo k nárůstu podaných přihlášek zhruba stejnou měrou,“ uvedla mluvčí univerzity Valerie Wágnerová.

Největší zájem je o studium na fakultě ekonomicko-správní, kam se letos hlásí přes tři tisíce studentů. Druhou nejžádanější fakultou je filozofická, naopak nejméně mladých lidí chce studovat fakultu restaurování.

Přijímací zkoušky na pardubickou univerzitu začaly 5.června a budou probíhat až do poloviny září.