Petice za zrušení státních maturit

4. 6. 2006 | Aktuality

Až do konce května se mohli odpůrci státních maturit připojit svým podpisem k oficiální petici za jejich zrušení. Na stránkách www.antistatnimaturity.cz.wz. se totiž objevil formulář s důvody a cíli petice, který během pouhých dvou týdnů podepsalo více než 7 000 lidí.

1.června pak byla petice předána ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy a zároveň i petičnímu výboru poslanecké sněmovny. Svůj nesouhlas se zavedením maturit svým podpisem nevyjádřili pouze studenti, ale i podnikatelé, ekonomové, právníci a jiní.

Jednotné státní maturity hodlá ministerstvo školství zavést v roce 2008. Přesto se v jejich zkušebních verzích letos objevilo hned několik chyb, které vyvolaly bouřlivé diskuze o jejich podobě.