Stáže v Německu a USA

Další ze série tolik – snad – populárních článků o studiu či práci v zahraničí. Následující text vám napoví, jak a kde se zajímat o pracovní stáž v německém Spolkovém sněmu či studium na vysoké škole v USA.

číst více

Soutěž Miss Academia 2005 spěje do finále

Soutěž Miss Academia 2005 se pomalu blíží do finále. Ze 153 fakult státních i soukromých vysokých škol České i Slovenské republiky vybrala porota 12 dívek, které se nyní uchází o vaše hlasy.

číst více

Tři miliardy na zkvalitnění školství

K použití během let 2004 až 2006 je určena částka 3 miliardy korun, kterou českému Ministerstvu školství poskytl Evropský sociální fond. Ministerstvo má v plánu z těchto peněz podpořit vědu, výzkum a především změny v dosavadním vzdělávacím systému na českých školách.

číst více

Jaký je zájem o Karlovu univerzitu?

Počet uchazečů o studium na Karlově univerzitě letos opět vzrostl. Dorazilo asi 49 800 přihlášek, vloni to bylo o 1100 méně.

číst více

Maturitní rok: Nezapomněli jste na něco?

Zpočátku to vypadalo, že na všechno bude dost času. Ještě o Vánocích jste si říkali, že se nad tím hned jak začne nový rok zamyslíte, abyste koncem ledna podali vzorově vyplněnou přihlášku na vysokou školu, která vás bude bavit a později i živit. Poslední únorový den se však dostavil nečekaně brzy – a koudel, jak se zdá, shořela. Co teď?

číst více

Přemýšlíte o studiu či práci v USA?

Mezivládní organizace pro vzdělávací výměny se Spojenými státy – Fulbrightova komise – naplánovala společně s pracovníky vízového odboru Velvyslanectví USA několik setkání. Hlavním leitmotivem těchto seminářů bude předání rad a zkušeností odborníků uchazečům nejenom o studium na amerických vzdělávacích institucích, ale i zájemcům o letní studentskou brigádu v rámci programu Work & Travel. Jste-li žhavými kandidáty na letní brigádu či studium v zemi …

číst více

Za čtrnáct dní budou známi noví moderátoři Rádia Student

O víkendu 5. – 6. března 2005 proběhl konkurz na moderátory nového Rádia Student. Uchazeči se výsledky výběrového řízení dozví do čtrnácti dnů.

číst více

Hlásíte se na vysokou školu?

Podali jste si přihlášku na vysokou školu? Pak máte za sebou jeden z důležitých kroků. Přesto máme v hlavě spoustu dalších nezodpovězených otázek… Odpovědi na některé z nich najdete právě zde.

číst více

Novinky na Jihočeské univerzitě

Katedra cestovního ruchu na Zemědělské fakultě Jihočeské univerzity bude přemístěna z Tábora do Českých Budějovic.

číst více

Nové Rádio Student bude vybírat své moderátory

Rádio Student, které získalo v loňském roce od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání licenci, vybíralo své moderátory. Vysílání by mělo začít na apríla letošního roku.

číst více