Intenzivní kurzy - poslední možnost přípravy před přijímacím řízením

6. 5. 2008 | Aktuality

Se začátkem května se naplno rozjede kolotoč přijímacích zkoušek na vysoké školy. Někteří studenti se ještě na poslední chvíli rozhodují, zda podat či nepodat přihlášku na nové či méně známé obory, ale většinu z nich již zaměstnávají přijímačky samotné. A někteří začínají pochybovat o dostatečnosti svých znalostí. Pro ně je tu nabídka intenzivních přípravných kurzů. Jedná se o víkendové kurzy, za které zájemce zaplatí přibližně dva tisíce korun a které se konají obvykle v Praze či Brně. V květnových termínech nabízejí různé organizace testy studijních předpokladů, matematiku, andragogiku, právo, biologii či cizí jazyky. Výběr kurzů je široký. Většina českých vysokých škol však dnes vyžaduje testy studijních předpokladů, proto se drtivá většina intenzivních přípravných kurzů zabývá právě těmito testy. Intenzivní kurzy mohou na poslední chvíli pomoci nejen utřídit znalosti, ale také zodpovědět mnoho otázek týkajících se přijímaček, či zmírnit stres, který s sebou přijímačky nesou.

www.tutor.cz www.socrates.cz www.kurzy-fido.cz