V Brně se bude konat festival divadelních škol

Počátkem dubna proběhne v Brně již patnáctý mezinárodní festival divadelních škol Setkání/Encounter.

číst více

Studijní a zkušební pravidla na Ostravské univerzitě budou přísnější

Akademický senát Ostravské univerzity schválil nový Studijní a zkušební řád. Pro získání zápočtu bude mít student pouze jeden pokus a ve výjimečných případech druhý, pro zkoušky je jeden termín řádný a pouze jeden opravný. Tato pravidla budou platit od akademického roku 2005/06.

číst více

Nový portál nabídne informace o vzdělávání

Chystá se nový portál edu.cz, který bude poskytovat informace, novinky a předpisy o školství, výchově a vzdělávání.

Veletržní palác v Praze bude počátkem března opět hostit veletrh Schola Nova

Dvanáctý ročník veletrhu Schola Nova, plánovaný na 8. – 10. března, bude stejně jako ty předchozí zaměřen na prezentaci novinek z oblasti školství a vzájemné setkání pedagogů, zástupců jednotlivých škol i odborných pracovníků.

číst více

Termíny podání přihlášek se liší

Nestihnout podat přihlášku je sice trestuhodná chyba, ale stát se může ledasco… Termín, který se uvádí jako mezní, totiž 28. únor, není závazný. Mnoho fakult si své termíny odevzdání přihlášek určuje samo.

číst více

Ministerstvo školství odmítá návrh úpravy zákoníku práce

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky nesouhlasí s úpravami zákoníka práce, který by omezoval pravomoci veřejných vysokých škol vydávat

Promítání filmů v Uměleckém centru UP v Olomouci

V rámci Ozvěn XII. dnů evropského filmu mohou návštěvníci Uměleckého centra Univerzity Palackého v Olomouci shlédnout čtyři zahraniční filmy. Promítání pořádá občanské sdružení Pastiche filmz, které sdružuje zájemce, jež vyvíjejí aktivity především v oblasti dramatických umění. **Syn děvky ** (Rakousko, Lucembursko 2003, 90min., německy s anglickými titulky) V pondělí 14. února bude v 19:00 uveden příběh mladičké půvabné Chorvatky Silvie, která s vidinou velkého …

I letos bude udělena Cena rektora Masarykovy univerzity

Soutěž o Cenu rektora MU 2005 proběhne ve čtyřech kategoriích: Cena za významný tvůrčí čin, Cena pro nejlepší studenty doktorských studijních programů univerzity, Cena pro nejlepší posluchače magisterského studia MU a Cena pro nejlepší sportovce z řad studentů a pracovníků univerzity.

číst více

Školy se budou muset vyrovnat s úbytkem žáků a studentů

Hlavně učiliště budou muset začít řešit demografický pokles, který způsobí, že v roce 2010 vyjde ze základních škol zhruba o 25 tisíc dětí méně než letos. To znamená, že za pět let by se na střední školu dostala většina žáků z populace. Na učiliště by šlo pak jen asi 15% těch, kteří dále studovat nechtějí.

číst více

V září se mezi města s vysokou školou zařadí také Znojmo

Letos by se měl počet českých vysokých škol opět rozšířit. Jedním z měst, v kterých bude od září možné i vysokoškolské studium, je Znojmo. Vzniknout by zde měla nová soukromá vysoká škola