Vysoká škola

Nevzali mě na VŠ. Co teď?

Možná je to vaše noční můra už od začátku školního roku. Co dělat, když vám přijetí na vaši vysněnou vysokou školu o pár bodů uteče? Dáme vám pár užitečných tipů, jak se s danou situací vypořádat.

číst více

Vzali mě na víc škol, jak si vybrat?

Přijímací zkoušky jsou za vámi a už jen čekáte na rozhodnutí o přijetí. Přijdou vám obálky ze všech škol, na které jste se hlásili – a víc kladných rozhodnutí. Jak si teď vybrat?

číst více

Co dělat, když neudělám maturitu?

Zkažené prázdniny, představa desítek otázek, které se budete muset znovu biflovat, a hlavně fakt, že ten stres budete muset absolvovat znova. Takové pocity nejspíš prožíváte, pokud jste právě neobstáli ve „zkoušce dospělosti“. Možná tomu teď nevěříte, ale neudělat maturitu nemá jen ty špatné stránky.

Anketa: Střední versus vysoká škola

Jste na střední škole a už se nemůžete dočkat na vysokou? Nebo už jste vysokoškoláci a naopak se vám stýská po střední? Podívejte se, co vás na výšce čeká, a po čem se vám zasteskne.

číst více

VŠ, které ještě berou přihlášky

Pokud jste si ještě nepodali přihlášku na vysokou školu, nemusíte se bát, že by bylo pozdě. Mnoho univerzit přijímá přihlášky k přijímacímu řízení v březnu i v dubnu. Připravili jsme pro vás jejich přehled.

číst více

S dětmi jsme na jedné lodi

Studovat vysokou školu dá samo o sobě zabrat, zvládat přitom ještě chodit do zaměstnání a postarat se o domácnost, to už chce občas pevné nervy. Patricie Koubská (41) ilustrátorka knih, učitelka a matka 3 dětí to zvládá obdivuhodně. Studuje 2. ročník magisterského studia – obor Speciální pedagogika na PedF UK a uvažuje i o studiu doktorandském.

číst více

Obor jasný, ale univerzita ne

Pokud jste jednoznačně rozhodnuti pro obor, ale s volbou vysoké školy váháte, nepodceňte to. Vodítek, která pomůžou se rozhodnout, je celá řada.

číst více

Studujte v zahraničí – přihlaste se teď

Chcete studovat v zahraničí a Erasmus je vám málo? Přihlaste se na některou ze zahraničních univerzit!

číst více

Jak si vybrat studijní obor

Chystáte se na vysokou školu, ale ještě nevíte, co studovat? Následující tipy vám pomůžou se rozhodnout.

číst více

Co studovat: veřejnou, nebo soukromou VŠ?

V České republice si můžete vybrat mezi desítkami vysokých škol. Na vaši přihlášku každý rok čekají dvě státní, přibližně 25 veřejných a bezmála padesátka soukromých. Přečtěte si, jak zvolit tu, která vám bude vyhovovat.