Téma:chci studovat přírodní vědy

Cena rektora Jihočeské univerzity za prestižní vědeckou publikaci za rok 2010 udělena autorům dvou prací

Na devátém zasedání Vědecké rady Jihočeské univerzity dne 10. února 2011 udělil rektor JU prof. PhDr. Václav Bůžek, CSc., Cenu rektora Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích za prestižní vědeckou publikaci za rok 2010 dvěma autorům.

číst více

Prof. RNDr. Zdeněk Brandl, CSc., jmenován emeritním profesorem Jihočeské univerzity

Na devátém zasedání Vědecké rady Jihočeské univerzity dne 10. února 2011 jmenoval rektor univerzity prof. PhDr. Václav Bůžek, CSc., prof. RNDr. Zdeňka Brandla, CSc., emeritním profesorem Jihočeské univerzity.

číst více

Nové bakalářské obory na Masarykově univerzitě

Masarykova univerzita rozšířila nabídku studijních oborů v bakalářských studijních programech.

číst více

Hornicko-geologická fakulta VŠB-TUO pořádá Den otevřených dveří!

Ve středu 9. února 2011 pořádá Hornicko-geologická fakulta VŠB-TUO Den otevřených dveří, který je určen především zájemcům o studium na této fakultě. Akce proběhne již tradičně v prostorách Geologického pavilonu prof. F.Pošepného v Ostravě-Porubě, který je součástí univerzitního kampusu.

číst více

Národní kolo chemické olympiády na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice

Ve dnech 24. a 27. ledna se uskuteční na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice národní kolo 47. ročníku Chemické olympiády kategorií A (gymnázia) a E (střední odborné školy s chemickým zaměřením).

číst více

RNDr. Alena Krejčí, Ph.D., z Přírodovědecké fakulty získala prestižní evropský grant / články k tématu v médiích

RNDr. Alena Krejčí, Ph.D., z katedry molekulární biologie Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity získala vysoce prestižní 2010 EMBO Installation Grants. Je jedním z celkem šesti vědců, kteří grant v roce 2010 získali. Grant je tříletý, má umožnit založení výzkumných skupin, které budou vedeny držiteli grantů, a jejich zapojení do evropské vědecké komunity.

číst více

Jihočeská univerzita má dva nově jmenované profesory

Prezident republiky Václav Klaus jmenoval ve středu dne 8. prosince 2010 v 15.00 hodin ve Velké aule Karolina na návrh vědeckých a uměleckých rad vysokých škol sedmdesát šest nových profesorů vysokých škol.

číst více

Věda a technika na dvorech škol Pardubicka

Od pondělí 13. prosince až do čtvrtka 16. prosince si budou moci studenti středních škol a žáci přizvaných základních škol ve čtyřech městech Pardubického kraje vyzkoušet vědecké a technologické postupy a pokusy z oblasti chemie, optiky, robotiky, dopravy a stavitelství při akci nazvané „Věda a technika na dvorech škol“.

Speciál O OBORECH: Geoinformatika

Baví vás informatika a hledáte pro ni praktické a konkrétní využití? Rádi byste ji zkombinovali s geografií? Nebo byste se chtěli stát odborníky v poměrně mladém a rychle se rozvíjejícím oboru? Pak by pro vás geoinformatika mohla být tou správnou volbou.

číst více

Podzimní mineralogické setkání na VŠB-TUO již tuto sobotu

V sobotu 16. října 2010 od 9:00 do 16:00 hodin proběhne v aule VŠB-TUO v Ostravě-Porubě již tradiční Mineralogické setkání. Pořadatel akce, Hornicko-geologická fakulta VŠB-TUO, každoročně spojuje toto setkání s výstavou přírodnin, fosílií a šperků.