Téma:chci studovat přírodní vědy

Letní elektrochemická škola a pracovní setkání fyzikálních chemiků a elektrochemiků

Od 1. do 6. června 2011 se na Mendelově univerzitě v Brně uskuteční Pracovní setkání fyzikálních chemiků a elektrochemiků a setkání mladých elektrochemiků.

číst více

Evropská jarní škola o klíšťatech a jimi přenášených nemocech / České Budějovice, 30. 5. — 3. 6. 2011

V Českých Budějovicích na Parazitologickém ústavu Biologického centra AV ČR, v.v.i., a Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity je výzkum klíšťat a jimi přenášených původců infekčních onemocnění vskutku jako doma.

Večer s vědou a chemií

Večer s vědou a chemií na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice 20. dubna 2011 v 13:00.

Mineralogické setkání na VŠB-TU Ostrava

V sobotu 16. dubna 2011 pořádá Hornicko-geologická fakulta již tradiční Mineralogické setkání. Setkání sběratelů a milovníků neživé přírody proběhne v prostorách auly v areálu VŠB-TUO v Ostravě-Porubě od 9.00 do 15.00 hodin.

Univerzita Pardubice hostí Přírodovědnou olympiádu zemí Evropské unie

Jednu z nejvýznamnějších evropských studentských soutěží v přírodních vědách (EUSO) letos ve dnech 10. až 16. dubna hostí Česká republika a jedním z hostitelů 9. ročníku této prestižní soutěže 120 mladých evropských talentů do 17 let je také Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice.

VŠB – Technická univerzita bude prodávat své znalosti do Číny

29.3. 2011 proběhla v Kunmingu, hlavním městě provincie Yunnan v Číně významná událost. Tento den bylo za účasti velvyslance České republiky pana Libora Sečky a zástupců vlády provincie Yunnan podepsáno Memorandum of Understanding mezi Yunnan Land and Resource Vocational College a naší Vysokou školou báňskou – Technickou univerzitou Ostrava.

číst více

Na univerzitě proběhne krajské kolo Biologické olympiády

Na Lesnické a dřevařské fakultě Mendelovy univerzity v Brně (LDF MENDELU) proběhne 45. ročník krajského kola Biologické olympiády pro střední školy, který je rozdělen na dvě kategorie.

číst více

Skotský hostující profesor na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice prof. Duncan Gregory o chemii pevných látek a nanosvětě

V týdnu mezi 28. březnem a 1. dubnem přednáší na Fakultě chemicko-technologické hostující profesor Duncan Gregory z Glasgow University ve Skotsku.

číst více

Úspěch Jihočeské univerzity: Článek prof. Karla Pracha ve světově nejcitovanějším ekologickém časopise Trends in Ecology and Evolution

Jihočeské univerzita – Přírodovědecká fakulta zaznamenávají v těchto dnech velký úspěch – ve světově nejcitovanějším ekologickém časopise Trends in Ecology and Evolution vyšel článek Four opportunities for studies of ecological succession, jehož autorem je prof. RNDr. Karel Prach, CSc., působící na katedře botaniky Přírodovědecké fakulty JU. (Spoluautorem článku je americký ekolog Lawrence R. Walker.)

číst více

Akademický senát Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice zvolil kandidáta na funkci děkana pro funkční období do roku 2015

Ve středu 16. února v dopoledních hodinách zvolil Akademický senát Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice kandidáta na funkci děkana pro další čtyřleté období do roku 2015 – je jím současný děkan fakulty prof. Ing. Petr Lošťák, DrSc.