Téma:chci studovat přírodní vědy

Speciál O OBORECH: Meteorologie a klimatologie

Větru, dešti neporučíš, praví jedno známé pořekadlo. I když i to se dnes někteří vědci a politici snaží změnit, pravdou je, že příroda si do své vlády příliš mluvit nenechá. Člověk se tak alespoň učí počasí předpovídat, analyzovat a pokud možno ho i maximálně využívat. Nejen na tyto, ale i na mnohé další oblasti studia počasí a klimatu se zaměřují také některé obory na našich vysokých školách. (článek byl aktualizován 7. 12. 2013)

Veronika Heczková: Kamerun mi změnil život

Po skončení studií chtěla Veronika Heczková někam vyrazit. Když si všimla inzerátu hledajícího učitele do pralesa, chytla příležitost za pačesy a vyrazila učit do kamerunských hor. Ani po návratu do vlasti na „své“ děti nezapomněla. V rámci doktorského studia připravuje studijní osnovy pro školu v Kedjom-Keku.

číst více

Studenti Masarykovy univerzity prý milují vědu

Nejen složitá a poučná, ale i zábavná a srozumitelná může být věda. Masarykova univerzita spustila nový portál Milujeme vědu, který pomocí populárně naučných videí přibližuje některé přírodní jevy. První díly jsou věnovány fyzice a spolupracovali na nich studenti Přírodovědecké fakulty a zároveň členové Úžasného divadla fyziky. „Chceme přitáhnout pozornost veřejnosti k tomu, co se děje v oblasti vědy …

POROVNÁNÍ OBORŮ: Matematické modelování

Řekli byste o sobě, že jste technický typ? Baví vás matematika, fyzika, přírodní vědy či ekonomie? Hrajete si často s výpočetní technikou a zajímá vás práce s programovacími softwary? Pak byste se měli zamyslet nad studiem matematického modelování.

Speciál O OBORECH: Demografie

„Demografie stojí na pomezí přírodních a sociálních věd. Dotýká se událostí, které se týkají každého člověka.“ Přesně takovými větami lákají univerzity své potenciální studenty. Co si pod tímto oborem můžete skutečně představit a kam se za ním vydat?

číst více

Průběžné zprávy z polární expedice na Svalbard/Špicberky

V době od 3. července 2011 do 3. října 2011 probíhá další polární expedice Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích na Svalbard. Expedice pod vedením doc. Josefa Elstera se účastní celkem 27 pracovníků, kteří se na stanici v půběhu letní sezóny vystřídají.

Speciál O OBORECH: Anorganická chemie

Chemie je věda velmi důležitá pro dnešní dobu a na její výdobytky narážíme na každém kroku. Jednou z možných specializací v této oblasti je právě chemie anorganická; obor, který můžete studovat hned na několika českých školách.

číst více

Rybářství na FROV JU budou moci zájemci nově studovat v kombinované formě

Fakulta rybářství a ochrany vod otevírá od příštího akademického roku 2011/2012 nový magisterský studijní program „Zootechnika“ oboru Rybářství v kombinované for­mě.

číst více

Jeden den studentem fakulty chemicko-technologické

O jednodenní zkušební studium na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice je velký zájem.

Soutěž Technology Cup 2011 ve finále

Praha 30. května 2011: První ročník inovativní soutěže Technology Cup pro studenty je u konce. Soutěž měla za úkol stimulovat mladé lidi, aby nepsali své myšlenky a práce do šuplíku, ale aby se je naučili uplatnit a prosadit v praxi.