Téma:chci studovat přírodní vědy

Japonský hostující profesor na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice / prof. Keiji Tanaka o fyzice pro chemiky

V týdnu mezi 4. až 8. říjnem přednáší na Fakultě chemicko-technologické hostující profesor Keiji Tanaka z Hokkaido University v Japonsku.

číst více

Zpráva z III. části VI. arktické vědecké expedice / Nyní jsou všichni vědci zpět a pracují na rozboru získaného materiálu

Letošní v pořadí šestá expedice vědců do Arktidy, kterou pořádala Jihočeská univerzita – Přírodovědecká fakulta ve spolupráci s dalšími odborníky, byla 18. září 2010 završena příjezdem posledních účastníků zpět do Čech. Přinášíme poslední, tedy třetí část sdělení, které účastníci expedice připravovali autenticky z míst svého bádání.

číst více

Pozvánka na přednášku předního egyptského archeobotanika prof. A. G. Fahmy / 13.9.2010

Ve dnech 13.-14. 9. navštíví Přírodovědeckou fakultu Jihočeské univerzity přední egypský archeobotanik prof. Dr. Ahmed G. Fahmy z Helwanské univerzity.

číst více

Arktický projekt Přírodovědecké fakulty – druhá zpráva z letošní expedice na Špicberky

Druhá část letošní expedice Petuniabukta 2010 byla svým obsazením spíše komorní, zúčastnili se jí botanička Jitka Klimešová (Botanický ústav AV ČR, v.v.i.), rostlinný fyziolog Peter Vaczi (MU Brno) a fotograf a biolog Alexandr Pospěch (JU České Budějovice). Kromě obvyklých povinností, jako je kontrola meteorologických staniček a péče o stanici, měl každý z účastníků také svůj odborný program.

číst více

Krajina odpovídá na probíhající ekologické změny! Jak?

O tom bude diskutovat na 200 účastníků mezinárodní konference krajinných ekologů na Mendelově univerzitě v Brně 3. až 6. září 2010.

číst více

Pedagogické vzdělání si mohou doplnit nejen učitelé

Pedagogické minimum představuje jeden z řady způsobů, jak si doplnit dosud nabyté vzdělání – v tomto případě tedy pedagogické. Co vše takový kurz obnáší, kdo se do něj může přihlásit a jaký význam může pro své absolventy mít? To už prozradí následující článek.

číst více

Student VŠB-TUO má šanci vyhrát půlroční stáž ve stáji Renault týmu formule 1!

Student Fakulty strojní Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava Marek Gebauer se jako jediný z České republiky a Slovenska probojoval mezi 170 účastníky do celosvětového finále Altran Engineering Academy 2010 a má tak šanci stát se jedním ze dvou vítězů, kteří se na dobu 6 měsíců stanou regulérními členy týmu Formule 1 ve stáji Renault.

číst více

Letní elektrochemická škola a Pracovní setkání fyzikálních chemiků a elektrochemiků

Od 23. do 25 června 2010 se na Mendelově univerzitě v Brně uskuteční Pracovní setkání fyzikálních chemiků a elektrochemiků a setkání mladých elektrochemiků.

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Fyzika II.

Kdyby se dnes Newton či Einstein chystali na vysokou školu, možná by se divili v jaké míře se dnes fyzika studuje. Abyste se v té změti oborů neztratili, přinášíme vám malého průvodce. Tentokrát obory Palackého univerzity, Ostravské univerzity, Univerzity Hradec Králové a Univerzity Jana Evangelisty Purkyně.

číst více

Poslední volná místa na letním soustředění mladých matematiků a fyziků!

Bezmála padesátiletou tradicí se může pochlubit Letní soustředění mladých matematiků a fyziků, které každoročně pořádá Jednota českých matematiků a fyziků ve spolupráci s Katedrou matematiky a deskriptivní geometrie Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava. Přestože je soustředění určeno především řešitelům matematických a fyzikálních olympiád, přínosné je pro všechny středoškoláky, kteří by rádi uspěli při studiu na technické vysoké škole.