Téma:chci studovat geologii

Speciál O OBORECH: Netradiční studijní obory II. díl

V druhém díle speciálu o netradičních oborech budeme pátrat po tom, co obnáší studium Optometrie, Dentální hygieny, Rybářství, Důlního měřictví nebo Obuvnické a galanterní technologie a hygieny obouvání. První díl netradičních oborů najdete zde.

Mineralogické setkání na VŠB-TU Ostrava

V sobotu 16. dubna 2011 pořádá Hornicko-geologická fakulta již tradiční Mineralogické setkání. Setkání sběratelů a milovníků neživé přírody proběhne v prostorách auly v areálu VŠB-TUO v Ostravě-Porubě od 9.00 do 15.00 hodin.

VŠB – Technická univerzita bude prodávat své znalosti do Číny

29.3. 2011 proběhla v Kunmingu, hlavním městě provincie Yunnan v Číně významná událost. Tento den bylo za účasti velvyslance České republiky pana Libora Sečky a zástupců vlády provincie Yunnan podepsáno Memorandum of Understanding mezi Yunnan Land and Resource Vocational College a naší Vysokou školou báňskou – Technickou univerzitou Ostrava.

číst více

Hornicko-geologická fakulta VŠB-TUO pořádá Den otevřených dveří!

Ve středu 9. února 2011 pořádá Hornicko-geologická fakulta VŠB-TUO Den otevřených dveří, který je určen především zájemcům o studium na této fakultě. Akce proběhne již tradičně v prostorách Geologického pavilonu prof. F.Pošepného v Ostravě-Porubě, který je součástí univerzitního kampusu.

číst více

Podzimní mineralogické setkání na VŠB-TUO již tuto sobotu

V sobotu 16. října 2010 od 9:00 do 16:00 hodin proběhne v aule VŠB-TUO v Ostravě-Porubě již tradiční Mineralogické setkání. Pořadatel akce, Hornicko-geologická fakulta VŠB-TUO, každoročně spojuje toto setkání s výstavou přírodnin, fosílií a šperků.

Setkání českých a japonských odborníků na VŠB-TU Ostrava

Od pondělí 6. září do pátku 10. září 2010 proběhne na VŠB-TU Ostrava již čtvrtý ročník česko-japonského workshopu „New Methods of Damage and Failure Analysis of Structural Parts“, kterého se zúčastní na 37 japonských a 25 českých odborníků na hodnocení degradačních procesů materiálu a na analýzu poškození konstrukčních čás­tí.

číst více

Přípravné kurzy pro nové studenty

Vysoká škola báňská-Technická univerzita Ostrava pořádá pro studenty, přijaté ke studiu prvního ročníku v akademickém roce 2010/2011, přípravný kurz ke zdokonalení poznatků ze středoškolské matematiky, deskriptivní geometrie, fyziky a chemie. Kurz proběhne v prostorách technické univerzity v Ostravě-Porubě od 30. srpna do 10. září 2010.

číst více

Student VŠB-TUO má šanci vyhrát půlroční stáž ve stáji Renault týmu formule 1!

Student Fakulty strojní Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava Marek Gebauer se jako jediný z České republiky a Slovenska probojoval mezi 170 účastníky do celosvětového finále Altran Engineering Academy 2010 a má tak šanci stát se jedním ze dvou vítězů, kteří se na dobu 6 měsíců stanou regulérními členy týmu Formule 1 ve stáji Renault.

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Environmentalistika a životní prostředí II.

Na oblast péče o životní prostředí lze nahlížet hned z několika úhlů pohledu. Tuto problematiku lze proto studovat nejen v rámci přírodních věd, ale třeba i z hlediska administrativy, monitoringu životního prostředí, technologií ekologické výroby, či ve vztahu přírody a člověka. Právě na tyto směry environmentalistiky se zaměřuje druhý díl našeho speciálu. (článek byl aktualizován 30. 11. 2009)

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Environmentalistika a životní prostředí I.

Tentokrát jsme v naší rubrice věnované konkrétním oborům na různých školách zabrousili do ekologických vod. Pokud vás tato problematika zajímá, pak připomínáme, že na některé fakulty, které podobně zaměřené obory nabízejí, si ještě lze podávat přihlášku. Tak to nepropásněte! (článek byl aktualizován 30. 11. 2009)